Volei

Succes dificil: UVVG ProVolei Arad – CSŞ Blaj 3-2

După eşecul seniorilor de ieri, juniorii au avut meci greu azi, în sala Şcolii Gimnaziale Avram Iancu. Elevii lui Marius Mascovits înfrunta ocupanta locului 2 în serie şi acest lucru s-a simţit în primele dou[ seturi, adjudecate de oaspeţi.

Arădeniiau revenit în setul trei, după care s-au jucat cu nervii antrenorului în setul 4. Au avut 20-15, apoi oaspeţii au condus cu 25-24 şi cu un punct ar fi încheiat jocul. Din fericire, gazdele s-au trezit la timp, au egalat la 2 şi, în plus, au câştigat şi setul decisiv.

S-a terminat: UVVG ProVolei Arad – CSŞ Blaj 3-2 (-21, -16, 14, 25, 11). Au jucat: Iuga, Cziszar, Şipoş, Toader, Rodina, Both, Tocoian, Hach, Sinescu şi Katona.

Seniorii UVVG ProVolei au pauză până pe 30 ianuarie, când joacă la Dej, în timp ce juniorii evoluează, săptămâna viitoare la Râmnicu Vâlcea.