Cluburi polivalente

Argint și bronz pentru junioarele CSM-ului la „naționalele” de gimnastică ritmică de la Arad

La finalul săptămânii trecute, la Sala Sporturilor Arad, 120 de sportive de la 16 cluburi din ţară şi-au disputat medaliile la Campionatul Naţional de gimnastică ritmică la junioare mici. La finalul întrecerii, reprezentantele CSM Arad au urcat de 6 ori pe podium.

Performanţe au fost obţinute de fetele Danielei Chiriac şi ale Tatianei Novikova la categoria a IV-a, respectiv sportive cu vârsta între 9 şi 10 ani. Astfel, Maria Moț a cucerit argintul la individual compus, la exerciţiu fără obiect și coardă, dar și bronzul la cerc. Echipa formată din: Maria Moţ, Dalia Marin, Catrina Buniov, Elisa Andresz, Antonia Stănescu și Alice Trăncău a devenit vicecampioană naţională.

Trecând la categoria a III-a (11-12 ani), Alenia Biringer a fost a doua la minge și a ocupat a treia treaptă a podiumului la măciuci.