Stranieri aradeni

Man taxează greșeala lui Bălgrădean și e din nou decisiv pentru FCSB

Principala favorită la titlu în Liga 1 a jucat în această seară, la Chiajna, în cadrul rundei cu numărul patru. Concordia a deschis tabela prin Cristescu (min. 53), FCSB a egalat prin D. Benzar (min. 76) și a dat lovitura pe final, prin arădeanul Denis Man. Intrat pe gazon în startul reprizei secunde, fostul atacant al UTA-ei a profitat de o minge scăpată din mâini de Cristi Bălgrădean, portar lansat în fotbalul mare tot de „Bătrâna Doamnă” și a marcat de pe linia porții, cu 4 minute înainte de final.

Partida s-a încheiat cu scorul de 2-1 pentru trupa lui Dică, la fel ca și în etapa inaugurală, când tot Man aducea cele trei puncte cu golul său din al treilea minut de prelungire contra Voluntariului. În efectivul gazdelor a apărut și camerunezul Patrice Feussi, fotbalist care a îmbrăcat și el tricoul „alb-roșu” în urmă cu cinci sezoane.