Transferurile verii în Liga 4-a Arad: Vezi cum arată formațiile tip ale campionatului ce începe sâmbătă!

Transferurile verii în Liga 4-a Arad: Vezi cum arată formațiile tip ale campionatului ce începe sâmbătă!

Așa cum v-a obișnuit înaintea startului unui nou sezon fotbalistic la nivelul Ligii 4-a, sportarad.ro vă oferă mutările pe piața de transferuri. Iată mai jos, într-o ordine aleatorie, ceea ce au reușit până astăzi „oficialii” prim divizionarelor județene, cu mențiunea că perioada de transferuri se termină pe 4 septembrie, iar Frontiera Curtici își va defintiva lotul de abia săptămâna viitoare.

Voința Mailat (antrenor Radu George, confirmat)

Sosiri: Vidac (Sântana), Drecin (Livada), Nedea (Curtici)

Plecări: B. Gabor (UTA) Cernat, Rancov, C. Morariu (Felnac)

Formație tip: Barabaș – Lazăr, Bălă, Vidac, V. Căliman – Ungureanu, R. Caba, Nedea – Chepețan, Mateucă, Cheșa

Victoria Zăbrani (antrenor Adrian Abrudean, confirmat)

Sosiri: Alex Simion (Lipova), I. Gherghel (Lipova), Edu (Lipova), Lung (Chișineu-Criș), Gavriș (Curtici), R. Varga (Curtici), Băd (Felnac), Cotoc (Lipova)

Plecări: Dragu (Becicherecu Mic), Cati, Iorgovan, Rogojinaru

Formație tip: Irimia – Strango, Francescu, Lung, Edu – D. Crișan, Simion – I. Gherghel, Zele, R. Varga – Băd

Păulișana Păuliș (antrenor Dănuț Mițiți, confirmat)

Sosiri: Asandului (Crișul Chișineu-Criș), Grigorian (Florești-Cluj), G. Pop (UTA), Brutyo (Pecica), Orza (Lipova), D. Crișan (Curtici), D. Morariu (Curtici)

Plecări: B. Gherghel (Săvârșin), Geanîm (Săvârșin), Savu, Cervenschi

Formație tip: Brutyo – Orza, Suciu, D. Crișan, D. Morariu – Itu – E. Calancea, Pop, Grigorian, Asandului – D. Calancea

Chișineu-Criș (antrenor Zsolt Muzsnay, nou)

Sosiri: Oniță (Felnac), Clej (Ineu), L. Todea (Sânmartin), Cristian Cigan (Hollenburg – Austria), Huțanu (Pecica), Covaci (Șimand), C. Maghici (Giarmata), Hosu (FC Zalău), Diaconu (Sântana)

Plecări: Turcuș (Socodor), Asandului (Păuliș), Jichici (Lipova), Lung (Zăbrani), Lavrincsik (Sânandrei)

Formație tip: Mucha – Ciornei, Maghici, Pavel, Jude – Huțanu, Clej, Gâlcă, Borșa – Cigan, Modan.

Cetate Săvârșin (antrenor Cătălin Neamț, confirmat)

Sosiri: O. Fador, B. Gherghel (Păuliș), Geanîm (Păuliș),

Plecări: R. Sandu, Ursulescu, Mihăilă, Oprea (Făget)

Formație tip: Fador – A. Popa, Bontea, Cotuna, Benescu – I. Bogdan, S. Iștoc, Marc, Geanîm – Fl. Pavel, Neamț

Unirea Sântana (antrenor Dinu Donca, confirmat)

Sosiri: Avrămuțiu (Curtici), Prică (Curtici), Pleșca (Curtici), Pasăre (Zădăreni)

Plecări: Vidac (Mailat), Cl. Popa (FC Sântana), M. Bud (FC Sântana), Cl. Bolba (FC Sântana)

Formație tip: Csurka – Toader, Paven, Pleșca, Peia – Avrămuțiu, Bodea, Josan – Stanciu, Capătă, Prică.

UTA II (antrenori Costel Bogoșel, Mihai Petcuț, Adi Ungur, Sandu Țamboi)

Lotul echipei „satelit” a „Bătrânei Doamne” e comun cu cel al juniorilor republicani și anume: Mureșan, Creța, Debre – Onuțan, B. Gabor, Savin, Curta, P. Stan, Laza, Sabău, Frai, Al. Bodri, Țîrlea, Obrad, Țuța, Lezeu, Gruiescu, R. Petcuț, T. Bodri, L. Bodri, N. Faur. La aceștia se mai pot adăuga jucători din circuitul primei echipe care nu se află pe foaia comună depusă la FRF. Totodată, în funcție de nevoi, utiștii ar mai putea lua jucători de la grupa 2001, pregătită de Sandu Gaica și Vasile Sin.

Formație tip: Debre – Gabor, Savin, Iuga, Laza – Al. Bodri – Țîrlea, R. Petcuț, Obrad, L. Bodri – Faur

CS Glogovăț (antrenor Călin Dehelean, confirmat)

Sosiri: Ruja (Livada), Borteș (Felnac), Palcu (ex. Gloria), E. Pantea (Lipova)

Plecări: Tănasă (retras)

Formație tip: Ciornei – Pantea, Mariș, Blănaru – Danciu, Doboș, Cornea, S. Popa, Ruja – A. Gornic, R. Ardelean.

Șimand (antrenor Marius Ciubăncan, nou)

Sosiri: Dagău (Săvârșin), Ghergar (UTA), Ciubăncan (Dorobanți), Balint (Felnac)

Plecări: Covaci (Chișineu-Criș), I. Ruska, Bubuș (Cermei)

Formație tip: Dagău – Rechițan, Engelhardt, Tolan, Rafila – Berar, Cătană, Țigan, Ghergar – Petrila, Faur.

CS Ineu (antrenor Cristian Sculici, confirmat)

Sosiri: Georgiu (Dorobanți), Voștinar, D. Mâneran (Bocsig), S. Balaci (Șicula), Bociort (Șicula), Zdrențan (UTA), Păcurar (Livada), Costea (Cermei)

Plecări: Clej (Chișineu-Criș), Ciocan (Homburg Hauptbahnhof – Germania), D. Bogan (Pîncota), Țîrban

Formație tip: Costea – Zdrențan, Karmanoczky, Iaroș, Hulbăr – Voștinar, Ponta, Spătaru, D. Mâneran – Georgiu, Al. Gligor

Progresul Pecica  (antrenor Dorel Mutică, confirmat)

Sosiri: Marinescu (Chișineu-Criș), M. Vlad (UTA), Coșa (Cermei), Petrache (Cermei), Fl. Rusu (Cermei), R. Popa (Felnac), P. Măgulean (Curtici)

Plecări: Brutyo (Păuliș), D. Puie (Nădlac), C. Gabor (Felnac), Isac, Drâglă (TUS Rüssingen – Germania), P. Huțanu (Chișineu-Criș)

Formație tip: Fl. Rusu – Wild, Dolga, Șiclovan, V. Fritea – Coșa, A. Ponta, R. Fritea, Vlad – Arsene, Măgulean

CS Socodor (antrenor Tiberiu Darazs, confirmat)

Sosiri: Turcuș (Chișineu-Criș), Fl. Dema (Chișineu-Criș 2), L. Sălăjan

Plecări: –

Formație tip: Vîrzob – Licker, Pîslariu, Bragea, Gherheș – Șulea, Turcuș – Deloreanu, Bibarț, D. Ardelean – Mako

Victoria Nădlac (antrenor Rudy Lakatos, confirmat)

Sosiri: D. Puie (Pecica), Luculescu (Aqua Vest), V. Gabor (Pecica), Dulhaz (Păuliș), O. Bozian (Șeitin)

Plecări:

Formație tip: Dulhaz – Pătean, V. Gabor, Luculescu, Bălaș – Aldea, Gyebnar, Coriteac – P. Mocriș, Puie, O. Bozian

Victoria Felnac (antrenor Dan Cuedan, confirmat)

Sosiri: Baroti (Turnu), Dachin (Sânpetru German), Ghiță (Lipova) Meszaroș (UTA), P. Șoltezs (Macea), C. Gabor (Pecica), Vulpoi (Berzovia – Caraș Severin), C. Morariu (Mailat)

Plecări: Onița (Chișineu-Criș), Dubeștean, Băd (Zăbrani), Butura (Șagu – Timiș), Balint (Șimand), Olariu, Petri, Nichici (Munar), Borteș (Glogovăț), R. Popa (Pecica), Pășcalău (Cermei)

Formație tip: Șoltesz – Țugulescu, Brozbic, Moisă, Sabău – Adam, Morariu – Dachin, Ghiță, Bogdan – C. Gabor

Frontiera Curtici (antrenor Mircea Aslău, nou)

Sosiri:

Plecări: D. Crișan (Păuliș), D. Morariu (Păuliș),  R. Varga Avrămuțiu (Sântana), Prică (Sântana), R. Varga (Zăbrani), Pleșca (Sântana), Parlapan (Chișineu-Criș), P. Măgulean (Pecica)

Facebook Comments
3
0

4 comentarii


  1. Saracul geanam la rubrica paulis scrie ca a plecat la socodor , hop la rubrica cu savarsin scrie la veniri geanam , bietul geanam cum joaca la 2 echipe deodata , asta daca ne luam dupa sportarad nu o luati in nume de rau sa corectati

    2

    2
    Răspunde

    1. am corectat greseala datorata vitezei, atatea nume de scris … daca te uitai la echipa standard, vedeai ca este la savarsin nu la socodor …

      1

      1
      Răspunde

  2. Nu e nimic , eu stiu unde e el ca e div d si stiu transferurile mai am si eu prieteni printre jucatori , asa cum spui multe nume clar ca scapa cate o greseala va asteptam si in campionatul asta,la fel ca inainte cu cronici de la toate meciurile din d

    0

    1
    Răspunde

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.