Gloria LT Cermei

Livetext: Mama Mia Becicherecu Mic – Gloria Lunca Teuz Cermei 1-4, final

La ora 15, Cermeiul joacă pentru trei puncte importante în clasamentul seriei a IV-a a Ligii a 3-a, la Jimbolia, contra lanternei roșii, Mama Mia Becicherecul Mic.

Mama Mia: D. Radu – Muntean, Catrici, Ngoubou, Mihalache – D. Băban, Mbida, Sambake, Brașoveanu – Lumbala, Ghiorghioiu.

Cermei: Bodea – Rogojan, Ianc, Nistor, Aldan – Mager, Varga, Buia, Suslak – Bubuș, Sulea.

Arbitri: Vasile Rodină – (Ocna Mureș) – Sergiu Duma și Ioan Cozorici (ambii din Zalău)

Observatori FRF: Ioan Pirtea (Oradea), Antonie Burtea (Reșița)

Min. 1: A început partida de la Jimbolia, pe un teren destul de rău. Gazdele joacă în roșu-negru, oaspeții în alb.

Min. 15: S-a scurs primul sfert de oră, scorul e în continuare alb. Cermeiul are mai mult mingea, dar ocazii clare nu au fost

Min. 20: Nistor a marcat cu capul din centrarea lui Buia, la o faza fixă, dar asistentul a semnalizat offside

Min. 25: Gazdele au ajuns și ele în careul advers, în urma a două lovituri de colț, rămase fără rezultat pe tabelă

Min. 28: Sulea a ratat o ocazie importantă. Dup așezarea lui Mager, atacantul oaspeților a reluat din 8 metri mult peste poartă

Min. 32: Același Sulea a trimis cu capul spre poartă după o greșeală a portarului Radu, dar un adversar a respins salvator

Min. 37: Buia a tras bine de la semidistanță, dar puțin pe lângă poartă

Min. 40: Bubuș nu a ajuns la un balon în 3 metri, iar portarul Radu a reținut balonul. Cermeiul caută cu insistență golul înainte de pauză

Min. 45+1: S-a încheiat prima repriză a partidei de la Jimbolia la scorul de 0-0. Cermeiul a avut inițiativa, chiar și ocazii clare, dar mai ales o sumedenie de centrări de pe benzi, rămase fără efect pe tabelă

Min. 46: S-a reluat meciul de la Jimbolia, cu Bakhayokho în locul lui Mihalache, la gazde

Min. 50: Cermeiul aînceput în atac și partea a doua, gazdele sunt în corzi

Min. 52: GOL Cermei! Sulea a fost faultat la 17 metri, iar Buia a executat impecabil lovitura liberă acordată, cu un șut la rădăcina barei, la colțul lung

Min. 68: Cermeiul rămâne în ofensivă, dar ultima pasă e de fiecare dată greșită și gazdele rămân în joc

Min. 70: Schimbare la Cermei: A intrat Brândușe în locul lui Bubuș

Min. 74: GOL Mama Mia! După un corner al gazdelor și o bâlbâială în careul Cermeiului, Lumbala a marcat din apropiere

Min. 78: GOL Cermei! Buia realizează dubla tot din lovitură liberă de pe 16 metri. De data aceasta, mijlocașul împrumutat de la Poli a trimis peste zid la colțul scurt

Min. 81: Brândușe a ratat o ocazie importantă, finalizând pe lângă din poziție bună

Min 83: Schimbare la Mama Mia: A intrat Chivăran în locul lui Mbida

Min. 84: Schimbare la Cermei: A intrat Diarra în locul lui Aldan

Min. 86: Schimbare la Cermei: A intrat Bondor în locul lui Mager

Min. 89: GOL Cermei! Buia l-a servit pe culoar pe Brândușe și acesta a înscris la colțul scurt

Min. 90: GOL Cermei! Un doi Buia – Sulea, ultimul intră în careu și-l execută pe Radu la colțul scurt din 11 metri

Min. 90: Schimbare la Cermei: A intrat Morar în locul lui Sulea

Min. 90+3: Fluier final, Cermeiul se impune clar la Becicherec după un final de meci perfect