Liga a 3-a

Livetext Liga 3-a, ora 17: Lunca Teuz Cermei – ACSO Filiași 2-2, CSU Craiova II – Șoimii Lipova 4-0, finale

Începând cu ora 17, Cermeiul și Lipova intră în scenă în cadrul rundei cu numărul 24 a Ligii a 3-a (seria a IV-a).

Lunca Teuz Cermei – ACSO Filiași  2-2

Cermei: Pașcalău – Rogojan, Cotoc, Varga, Suslak –  Ianc, Mihuța – Berari, Copil, L. Bodri – Sulea.

Filiași: Nedeianu – Chiriță, Preda, Lupu, Crușoveanu – C. Tudor, Stancu, Calu, Roman – Badea, Dinu.

Arbitri: Adina Popa – Rareș Lakatos, Tamas Kopriva (toți din Satu Mare).

Observatori FRF: Constantin Făniță (Timișoara), Adrian Copăcean (Caraș Severin)

Min. 1: A început partida de la Cermei, gazdele sunt în alb-roșu, oaspeții în albastru

Min. 12; Meci echilibrat până acum la Cermei, cu arbitra meciului ce pare puțin în dificultate

Min. 16: Mihuța trage de la 25 de metri puțin pe lângă poartă

Min. 19: GOL Filiași! Corner de pe stânga, iar Badea șutează din 15 metri la vinclu, lateral din stânga

Min. 22: Varga e avertizat

Min. 24: Berari e avertizat

Min. 29: GOL Filiași! După un aut de margine, mingea ajunge la Badea la metri, care trimite din voleu, pe jos, la colțul lung

Min. 40: Calu a tras de la marginea careuluio, Pașcalău a reținut

Min. 41: Ianc șutează Ianc din 16 metri, un fundaș deviază minge ce trecea peste transversală.

Min. 45: Calu trage din nou perisculos de la 18 metri, Pașcalău a respins din vinclu

Min. 45+1: Fluier final de repriză la Cermei, oaspeții conduc cu 2-0. În derby-ul rundei, Reșița – Șirineasa e 1-0 la pauză (gol Vădrariu)

Min. 46: S-a reluat meciul. La Cermei au intrat T. Bodri și Bulza în locurile lui Rogojan și Berari

Min. 47: T. Bodri a tras din careu, Nedeianu prinde

Min. 51: Sulea este lovit în careu după un atac întârziat al unui fundaș, dar nu se acorda nimic

Min. 54: Șut al lui Tudor din 14 metri, Pașcalău acordă corner

Min. 62: Copil e avertizat

Min. 65: GOL Cermei! Sulea a centrat de pe dreapta, iar L. Bodri a marcat cu capul de la colțul lung

Min. 67: A intrat Brândușe în locul lui Copil

Min. 70: Luca Bodri a căzut în careu la un contact, dar s-a ridicat și a încercat să continue, „centralul” a lăsat un avantaj ce nu s-a mai concretizat

Min. 73: A intrat Chivu în locul lui Chiriță

Min. 75: A intrat Borneci în locul lui Badea la oaspeți

Min. 80: Sulea a scăpat singur pe dreapta și a tras telefonat din cădere, din 7 metri, portarul a prins ușor mingea

Min. 81: T. Bodri e avertizat

Min. 83:  Sabău intră în locul lui L. Bodri

Min. 84: Aut de margine executat de Suslak, Brândușe reia din 10 metri,  pe jos, pe lângă poartă

Min. 88: Preda a lovit un adversar și e eliminat

Min. 90: Trei minute de prelungire

Min. 90+1: A intrat Tereche în locul lui Dinu

Min. 90+3: GOL Cermei! Suslak a executat o lovitură liberă din 20 de metri lateral dreapta și Ianc egalează cu capul

Min. 90+4: Fluier final, antrenorul Silviu Lung vede și el cartonașul roșu. Scor final 2-2

CSU Craiova II – Șoimii Lipova  4-0

CSU Craiova II: Bobonete – Borța, Ion, Enache, Țoiu – Șerban, Dinu, Trocan – Constantin, Mihăilă, Baicu

Lipova: Iliescu – Iova, Vasiu, Dulap, Filimon – Poiană, Jichici, S. Popa, D. Rusu – Vasinc, Trabalka.

Arbitri: Marius Naidin (Pitești) – Mihai Ionescu (Suseni – Argeș), Șerban State (Curtea de Argeș).

Observatori FRF: Nicolae Răceală (Alexandria), Viorel Nicolescu (Videle-Teleorman)

Min. 1: A început meciul de la Craiova, cu gazdele în albastru și oaspeții în galben-negru

Min. 4: Țoiu a primit o minge peste apărare, dar a finalizat slab de la marginea careului, după ce preluase bine pe piept

Min. 9: Vasinc e surprins în offside la un contraatac rapid al oaspeților

Min. 10: Rusu greșește un balon, Mihăilă primește în 7 metri, dar finalizează peste poartă cu Iliescu care i-a blocat bine unghiul

Min. 11: Baicu a finalizat din unghi lateral stânga de puțin pe lângă colțul lung

Min. 18: După minute bune de dominare a gazdelor, Lipova s-a vzăut și ea cu un corner în careul advers, rămas fără rezultat

Min. 23: Pauză de hidratare la Craiova. După un început hotărât, gazdele și-au pierdut ritmul, iar Lipova a echilibrat disputa

Min. 27: GOL Craiova II! Arbitrul vede faul la duelul dintre Constantin și S. Popa și acordă penalty. Execută Baicu în dreapta lui Iliescu, care pare pe balon, dar nu reușește să evite golul

Min. 31: GOL Craiova II! Pe o contră rapidă, Constantin îi trimite în 7 metri lui Baicu, acesta trage din prima, Iliescu respinge, dar minge îi revine și trimite cu stângul lângă bară la colțul lung

Min. 35: Mihăilă a executat la o palmă de vinclu o lovitură liberă de la marginea careului, ușor lateral stânga

Min. 38: Schimbare la Lipova: A intrat Kocsis în locul lui Jichici

Min. 43: Vasiu execută puternic, cu stângul, o lovitură liberă de la 35 de metri, mingea trece de puțin peste transversală

Min. 45+1: Fluier final de repriză la Craiova, gazdele conduc cu 2-0

Min. 46: S-a reluat repriza fără schimbări în cele două echipe

Min. 48: Borța a centrat de pe dreapta, dar Mihăilă luftează din 5 metri, de la colțul lung

Min. 60: Lipova domină meciul de minute bune, dar făără a se apropia periculos de buturile adverse

Min. 62: A intrat Trancă în locul lui Dinu

Min. 64: Schimbări în cele două echipe. La gazde a intrat Juncu în locul lui Ion, iar la Lipova: Deta în locul lui D. Rusu

Min. 77: GOL Craiova II! Baicu a tras de la marginea careului cu pământul, Iliescu a respins exact până la același atacant al gazdelor, care din 14 metri l-a lobat elegant

Min. 78: La Lipova a intrat Duță în locul lui Trabalka, iar la gazde Puțaru în locul lui Enache

Min. 81: Vasiu face o cursă pe stânga, centrează în 6 metri, de unde reia Vasinc cu capul, dar Bobonete respinge

Min. 86: Dublă schimbare: La gazde intră Markovic în locul lui Baicu, iar la Lipova Tiponuț în locul lui S. Popa

Min. 87: GOL CSU Craiova! Mihăilă driblează în careu trei adversari și trage puternic din 11 metri în stânga lui Iliescu

Min, 90+3: Fluier final în Bănie, acolo unde CSU Craiova II se impune fără probleme: 4-0!