National Sebis

Livetext, ora 18: Național Sebiș – FC Hermannstadt II 2-0, final

La ora 18, Sebișul a început partida din cadrul rundei cu numărul 28 a Ligii a 3-a (seria a IV-a). Adversar îi este „satelitul” finalistei Cupei României.

Formații oficiale:

Național Sebiș: Poiană – Poștoarcă, Pîslaru, Dumitrache, Siminic – Sz. Vereș, Pintea – Săulescu, Ruță, Petculescu – Onțel.

Hermannstadt II: Ciorgovean – Cristiu, Bordean, Bratu, Groza– Cătinean, Giura, A. Pop, Solomon – Morariu, Scarlat.

Arbitri: Zoltan Szekely – Ștefan Lar, Răzvan Soponar (toți din Baia Mare).

Observatori FRF: Vasile Balaj (Drobeta Turnu Severin), Dorin Micșa (Timișoara)

Min.1: A început partida. Gazdele joacă în albastru complet, oaspeții în alb cu jambiere roșii

Min. 9: Corner Rută de pe dreapta, Dumitrache a lovit cu capul din 8 metri, dar pe lângă poartă.

Min. 10:  Cartonaș galben pentru Dumitrache

Min.20: Cele doua echipe încearcă să construiască și  se joacă între careuri.

Min. 22: Pauză de hidratare

Min. 30: Săulescu a centrat de pe stânga, Petculescu a trimis slab din marginea careului, peste poartă.

Min. 40: GOL Sebiș! Săulescu face o cursă de 30 de metri pe stânga, păcălește portarul care iese la centrare și trimite la colțul scurt la rădăcina barei: 1-0

Min. 42: Cristiu este avertizat

Min. 45+1: Pauză la Sebiș, gazdele au reușit să deschidă tabela chiar înainte de pauză în fața unei echipe foarte tinere a sebișenilor

Min. 46: A început repriza a doua. Mărgărit a intrat în locul lui Ruță, la Sebiș

Min. 52: Cartonaș galben pentru Petculescu

Min. 59: Schimbare la sibieni, Bradu a intrat în locul lui Morariu.

Min. 64:  Susan a intrat în locul lui Petculescu, la Sebiș

Min. 66: Mărgărit a centrat de pe stânga, Susan a reluat de la colțul scurt, dar portarul sibian a respins

Min.69: Cartonaș galben pentru Onțel.

Min. 70: Preda i-a luat locul lui Scarlat, la Hermannstadt II

Min. 75: GOL Sebis! Lovitură liberă de la 30 de metri, Pintea a șutat cu pământul, portarul a respins în fața și Ontel a marcat cu latul din centrul careului: 2-0

Min. 76: Onțel e schimbat imediat după gol cu Tătulea și e pauză de hidratare la Sebiș

Min. 80:  Rugină a intrat în locul lui Pintea, la Sebiș

Min. 90: Sz. Vereș a șutat de la 25 de metri peste poartă

Min. 90+3: Final de meci la Sebiș, acolo unde Naționalul își ia punctele ce o țin pe locul 2, la capătul unui joc economicos