Barajele de promovare în Liga 3-a: Dumbrăvița – cu ex. utișii Silaghi și Bârză marcatori – și Lupacul fac pași importanți spre seria arădenelor

Barajele de promovare în Liga 3-a: Dumbrăvița - cu ex. utișii Silaghi și Bârză marcatori - și Lupacul fac pași importanți spre seria arădenelor

Astăzi au demarat barajele în urma cărora vom cunoaşte campioanele judeţene care vor promova în Liga 3. Pe primele patru le ştim deja, fiindcă adversarele lor nu au îndeplinit condiţiile de participare la baraj. Astfel, ACS Unu Fotbal Club Gloria, redenumită din ACS Dumitra (Bistriţa-Năsăud), FC U Craiova 1948 SA (Dolj), CS Ocna Mureş (Alba) şi ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ (Neamţ) au ajuns în Liga 3 după ce au câştigat la ”masa verde” jocurile cu AS Energia Negreşti Oaş (Satu Mare), AS Gloria 2015 Corneşti (Dâmboviţa), AS Unirea Cristuru Secuiesc (Harghita), respectiv AS Victoria Leţcani (Iaşi).

Restul trebuie să joace în dublă manşă pentru a obţine promovarea, iar primele jocuri tur au avut loc în această seară, cu începere de la ora 18. Returul îl vor desfăşura pe 23 iunie, de la ora 17:30. Restul meciurilor de baraj au fost programate să aibă turul pe 23 iunie, iar returul pe 30 iunie, fiindcă cel puţin una dintre adversare a terminat campionatul mai târziu, în cauză fiind și campioana județului Arad, Crișul Chișineu Criș. Dar iată tabloul jocurilor de azi:

Regiunea 1

AS Victoria Leţcani (Iaşi) – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ (Neamţ), nu se dispută, 0-3 (f.j.)

Regiunea 2

ACS Sticla Arieşul Turda (Cluj) – ACS Unirea Mirşid (Sălaj)   6-0

Au marcat: Cristian Paleoca 8, Radu Blaga 42 – autogol, Adrian David 46, Alexandru Savu 48, Marius Ionescu 53, Ştefan Silaghi 67

ACS Unu Fotbal Club Gloria (Bistriţa-Năsăud) – AS Energia Negreşti Oaş (Satu Mare), nu se dispută, 3-0 (f.j.)

Regiunea 3

ACS SR Municipal Braşov (Braşov) – ACS Nemere Ghelinţa (Covasna)  1-0

A marcat: Ciprian Răduţoiu 54

ACS MSE Târgu Mureş (Mureş) – ACS Păltiniş Răşinari (Sibiu)  2-0

Au marcat: Tamaș Moldovan 28, Emilian German 30

CS Ocna Mureş (Alba) – AS Unirea Cristuru Secuiesc (Harghita), nu se dispută, 3-0 (f.j.)

Regiunea 4

CS Hunedoara (Hunedoara) – AFC Voinţa Lupac (Caraş-Severin)  0-1

A marcat: Dan Şandru 11

ACS Dumbrăviţa (Timiş) – ACS Viitorul Şimian (Mehedinţi)  5-0

Au marcat: Dacian Bîrză 11, Dan Silaghi-Perju (foto) 15, 78, 84, Florin Nanu 45

Regiunea 5

ACS Flacăra Horezu (Vâlcea) – CS Rapid Buzescu (Teleorman)  8-0

Au marcat:Ovidiu Popescu 15, Bobi Verdeş 22, 24, Raul Nistor 31, 61, Radu Georgescu 39, Samson Nwabueze 78, Ion Simeanu 87

ACS Unirea Bascov (Argeş) – ACS Vediţa Coloneşti (Olt)  2-1

Au marcat:Gabriel Dalu (46), Marian Marcu 90 / Florin Aria 80

AS Gloria 2015 Corneşti (Dâmboviţa)FC U Craiova 1948 SA (Dolj), nu se dispută, 0-3 (f.j.)

Regiunea 6

CF Abatorul Slobozia (Ialomiţa) – CSO Bragadiru (Ilfov)  1-1

Au marcat: Iulian Bordei 65 / Cristian Păun 26

AFC Singureni (Giurgiu) – SC Fotbal Club R Bucureşti (Bucureşti)  0-7

Au marcat: Goge 11 și 57, D. Niculae 13, M. Vlad 54, Al. Burlacu 63, 68 și 84

Regiunea 7

Clubul Sportiv Local Sportul Ciorăşti (Vrancea) – CS Medgidia (Constanţa)  2-2

Au marcat: Florin Stanciu 25, Florentin Mănăilă 32 / Florin Stanciu 7 – autogol, Petre Bolojan 77

Primele manșe programate pe 23 iunie, ora 17,30:

Regiunea 1

Avântul Albeşti (Botoşani) – ACS Gauss Bacău (Bacău)

ACS Şomuz Fălticeni (Suceava) – Flacăra Muntenii de Sus / FC 2007 Gârceni (Vaslui)

Regiunea 2

CS Minaur Baia Mare (Maramureş) – CSC Sânmartin (Bihor)

Regiunea 4

CS Crişul Chişineu Criş (Arad) – AS Petrolul Bustuchin (Gorj)

Regiunea 6

CS Venus Independenţa (Călăraşi) – CS Blejoi (Prahova)

Regiunea 7

AS Pescăruşul Sarichioi Junior (Tulcea) – SCM Gloria Buzău (Buzău)

Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (Galaţi) – CS Făurei (Brăila)

FOTO: Viorel Musca

Facebook Comments
1
0

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.