Brazii, Bârzava, Extrem Boys Caporal Alexa și Vinga – semifinaliste la Cupa Satelor

Brazii, Bârzava, Extrem Boys Caporal Alexa și Vinga - semifinaliste la Cupa Satelor

După Șoimii Șimand, alte patru echipei au obținut biletele pentru faza semifinală a Cupei Satelor la fotbal. Fiindcă la această oră e programată finala Campionatului Mondial, „zonele” de la Dieci, Horia, Beliu și Vinga au debutat la ora 11 și au avut următoarea desfășurare:

Zona Dieci

Progresul Dieci – Unirea Brazii  1-2                 

Unirea Gurahonț – Măgura Crocna  1-1

Unirea Brazii – Unirea Gurahonț  6-2

Măgura Crocna – Progresul Dieci  0-2 

Unirea Brazii – Măgura Crocna  3-0

Progresul Dieci – Unirea Gurahonț  3-1

Clasament:

  1. Unirea Brazii 3 3 0 0 11-3 9 pct.
  2. Progresul Dieci 3 2 0 1 6-3 6 pct.
  3. Măgura Crocna 3 0 1 2 1-6 1 pct.
  4. Unirea Gurahonț 3 0 1 2 4-10 1 pct.

Unirea Brazii: Beniamin Dămăcuș, Adin Fărău, Eugen Dilă, Natanael Căprar, Dacian Florea, Zăvan Purice, Cornel Purice, David Florea, Nicolae Stoian, Marcel Lupan, Ionel Măguran, Răzvan Jula, Alexandru Demea, Daniel Popa, Răzvan Vesa, Eduard Urs, Damarius Căprar, Marian Coval, Nicușor Vesa, Cătălin Mihali.

Arbitri: Sebastian Mako, Ciprian Pătroi, Denisa Ștrifler, Sergiu Jurcoi.

Observator: Andras Mako

 


Zona Horia

Real Horia – Sâmbăteni  3-0

Olimpia Bârzava – Viitorul Caporal Alexa  2-2

Sâmbăteni – Olimpia Bârzava  0-3

Viitorul Caporal Alexa – Real Horia  0-1                                                   

Sâmbăteni – Viitorul Caporal Alexa  3-0

Real Horia – Olimpia Bârzava  3-5

Clasament:

  1. Olimpia Bârzava 3 2 1 0 10-5 7 pct.
  2. Real Horia 3 2 0 1 7-5 6 pct.
  3. Sâmbăteni 3 1 0 2 3-6 3 pct.
  4. Viitorul Caporal Alexa 3 0 1 2 2-6 1 pct.

Olimpia Bârzava: Alin Păiușan, Sorin Lupuți, Dorin Costea, Robert Leric, Florin Bunean, Raul Berzovan, Alexandru Cană, Daniel Petrean, Dionisie petrean, Alin Maleș, Cosmin Maleș, Florin Bugar, Andrei Muntean, Daniel Muntean, Ioan Hapca, Iosif Bogdan, Cristian Muntean.

Arbitri: Cristian Coroban, Gabriel Hărduț, Denis Geanău, Daniel Mihuța.

Observator: Gheorghe Sfăt

 


Zona Beliu

Dacia Beliu Extrem Boys Caporal Alexa  0-1

Stejarul Arăneag Socodor  0-3

Extrem Boys Caporal Alexa – Stejarul Arăneag  4-0

Socodor- Dacia Beliu   0-3

Extrem Boys Caporal Alexa – Socodor  3-1

Dacia Beliu – Stejarul Arăneag  5-0

Clasament:

  1. Extrem Boys Caporal Alexa 3 3 0 0 8-1 9 pct.
  2. Dacia Beliu 3 2 0 1 8-1 6 pct.
  3. Socodor 3 1 0 2 4-6 3 pct.
  4. Stejarul Arăneag 3 0 0 3 0-12 0 pct.

Extrem Boys Caporal Alexa: Daniel Biriș, Gheorghe Budrală, Raul Blăgău, Bogdan Slăvoacă, Denis Blăgău, Dumitru Trif, Daniel Cătuțoiu, Sebastian Ivan, Ciprian Gurban, Florin Galeș, Mădălin Cozonac, Vlăduț Sucilă, Gheorghe Gurban, Alexandru Iercoșan, Adrian Ciontea Adrian, Vlăduț Stanciu.

Arbitri: Alina Mihoc, Patrick Dehelean, Florin Vesa și Tal Daniel.

Observator: Leontin Buda.

 

Zona Vinga

Athletic Vinga Voința Mailat 3-1                                       

Sporting Șagu – Mureșana Mândruloc 3-2

Voința Mailat – Sporting Șagu 3-5

Mureșana Mândruloc – Athletic Vinga 0-3

Voința Mailat – Mureșana Mândruloc 1-4

Athletic Vinga – Sporting Șagu 3-1

Clasament:

  1. Athletic Vinga 3 3 0 0 9-2 9 pct.
  2. Sporting Șagu 3 1 1 1 7-7 4 pct.
  3. Mureșana Mândruloc 3 1 1 1 5-5 4 pct.
  4. Voința Mailat 3 0 0. 3 5-12 0 pct.

Athletic Vinga: Rafael Mostoi, Daniel Butariu, Andrei Nyamcsuk, Ștefan Trandafir, Nicolae Șorban, Cătălin Antin, Marius Moisă, Radu Niszter, Ovidiu Bozga, Gheorghe Drăgulescu, Andrei Luncan, Sergiu Roșus, Ștefan Ungureanu.

Arbitri: Alin Bolcaș, Andreea Șușcă, Nicoleta Șușcă, Alex Moldovan

Observator: Daniel Scridon.

Așadar, Brazii, Bârzava, Extrem Boys, Caporal Alexa și Vinga au acces în faza semifinală. Vor fi trei turnee cu câte trei participante.

Facebook Comments
1
0

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.