După ediția de iarnă, care și-a consumat în luna februarie episodul său cu numărul patru, Academia Ladislau Brosovszky organizează și ediția de vară a Cupei ce poartă numele golgheterului all-time al UTA-ei. Ediția cu numărul doi va avea loc în acest weekend, mai precis sâmbătă și duminică pe terenurile „CPL” (ACB Arad) și „Central”, din Ineu la patru categorii de vârstă și va fi onorată de nu mai puțin de 16 cluburi: Debrecen, Academia Brosovszky, CS Ineu, Viitorul, Atletico, Școlar Reșița, ASU Poli, Progresul Pecica, Ghiroda, Socodor, Gloria Arad, UTA, LPS Bihor, VHP Pădureni Junior, CSS Severin și Șoimii Lipova.
Iată programul competiției:
Stadion ACB Arad sâmbătă, 18 august 018, Grupa 2006-2007
Nr. | Teren | Ora | Categ | Jocul | Grupa | |||||
1 | ACB 1 | 09.30-10.00 | 2006-2007 | Progresul Pecica | ACS Viitorul Arad 2006 | A | ||||
2 | ACB 2 | 09,30 – 10,00 | 2006-2007 | FC Ghiroda | ACS Socodor | A | ||||
3 | ACB 1 | 10.00 – 10,30 | 2006-2007 | CS Academia Brosovszky | CSS Gloria Arad | B | ||||
4 | ACB 2 | 10,00 – 10,30 | 2006-2007 | UTA 2006 | LPS Bihor | B | ||||
5 | ACB 1 | 10,30 – 11,00 | 2006-2007 | ACS Socodor | Progresul Pecica | A | ||||
6 | ACB 2 | 10,30 – 11,00 | 2006-2007 | Scolar Resita | FC Ghiroda | A | ||||
7 | ACB 1 | 11,00 – 11,30 | 2006-2007 | VHP Padureni Junior | CS Academia Brosovszky | B | ||||
8 | ACB 2 | 11,00 – 11,30 | 2006-2007 | LPS Bihor | CSS Gloria Arad | B | ||||
9 | ACB 1 | 11,30 – 12.00 | 2006-2007 | FC Ghiroda | Progresul Pecica | A | ||||
10 | ACB 2 | 11,30 – 12,00 | 2006-2007 | Scolar Resita | ACS Viitorul Arad 2006 | A | ||||
11 | ACB 1 | 12,00 – 12,30 | 2006-2007 | VHP Padureni Junior | LPS Bihor | B | ||||
12 | ACB 2 | 12,00 – 12,30 | 2006-2007 | CSS Gloria Arad | UTA 2006 | B | ||||
13 | ACB 1 | 12.30 – 13,00 | 2006-2007 | FC Ghiroda | ACS Viitorul Arad 2006 | A | ||||
14 | ACB 2 | 12,30 – 13,00 | 2006-2007 | Scolar Resita | ACS Socodor | A | ||||
15 | ACB 1 | 13,00 – 13,30 | 2006-2007 | VHP Padureni Junior | CSS Gloria Arad | B | ||||
16 | ACB 2 | 13,00 – 13,30 | 2006-2007 | CS Academia Brosovszky | UTA 2006 | B | ||||
17 | ACB 1 | 13,30 – 14,00 | 2006-2007 | Progresul Pecica | Scolar Resita | A | ||||
18 | ACB 2 | 13,30 – 14,00 | 2006-2007 | ACS Viitorul Arad 2006 | ACS Socodor | A | ||||
19 | ACB 1 | 14,00 – 14,30 | 2006-2007 | VHP Padureni Junior | UTA 2006 | B | ||||
20 | ACB 2 | 14,00 – 14,30 | 2006-2007 | LPS Bihor | CS Academia Brosovszky | B | ||||
21 | ACB 1 | 14,30 – 15,00 | 2006-2007 | 5A | 5B | |||||
22 | ACB 2 | 14,30 – 15,00 | 2006-2007 | 4A | 4B | |||||
23 | ACB 1 | 15,00 – 15,30 | 2006-2007 | 3A | 3B | |||||
24 | ACB 2 | 15,30 – 16,00 | 2006-2007 | SEMIFINALA 1 | 1A – 2B | |||||
25 | ACB 1 | 15,30-16,00 | 2006-2007 | SEMIFINALA 2 | 2A-2B | |||||
26 | ACB 2 | 16,00-16,25 | 2006-2007 | FINALA MICA | P(1A-2B)-P(2A-1B) | |||||
25 | ACB 1 | 16,00-16,25 | 2006-2007 | FINALA MARE | C(1A-2B)-C(2A-1B) | |||||
16,30 | 2006-2007 | FESTIVITATEA DE PREMIERE | ||||||||
Stadion ACB Arad duminică, 19 august, Grupa 2008-2009
Nr. | Teren | Ora | Categ | Jocul | Grupa | ||
1 | ACB 1 | 09,00 – 09,30 | 2008-2009 | CS Academia Brosovszky | CSS Severin | A | |
2 | ACB 2 | 09,00 – 09,30 | 2008-2009 | ACS Viitorul Arad 2009 | UTA 2009 | B | |
3 | ACB 1 | 09,30 – 10,00 | 2008-2009 | CS Atletico 2008 | CSS Gloria Arad | C | |
4 | ACB 2 | 09,30 – 10,00 | 2008-2009 | Soimii Lipova | CS Ineu | C | |
5 | ACB 1 | 10,00 – 10,30 | 2008-2009 | FC Ghiroda | CS Atletico 2009 | B | |
6 | ACB 2 | 10,00 – 10,30 | 2008-2009 | CS Academia Brosovszky | ACS Socodor | A | |
7 | ACB 1 | 10,30 – 11,00 | 2008-2009 | CS Ineu | CSS Gloria Arad | C | |
8 | ACB 2 | 10,30 – 11,00 | 2008-2009 | CS Atletico 2008 | Soimii Lipova | C | |
9 | ACB 1 | 11,00 – 11,30 | 2008-2009 | Debrecen | CSS Severin | A | |
10 | ACB 2 | 11,00 – 11,30 | 2008-2009 | CS Atletico 2009 | UTA 2009 | B | |
11 | ACB 1 | 11,30 – 12,00 | 2008-2009 | FC Ghiroda | ACS Viitorul Arad 2009 | B | |
12 | ACB 2 | 11,30 – 12,00 | 2008-2009 | CS Ineu | CS Atletico 2008 | C | |
13 | ACB 1 | 12,00 – 12,30 | 2008-2009 | Debrecen | ACS Socodor | A | |
14 | ACB 2 | 12,00 – 12,30 | 2008-2009 | CSS Gloria Arad | Soimii Lipova | C | |
15 | ACB 1 | 12,30 – 13,00 | 2008-2009 | CS Atletico 2009 | ACS Viitorul Arad 2009 | B | |
16 | ACB 2 | 12,30 – 13,00 | 2008-2009 | FC Ghiroda | UTA 2009 | B | |
17 | ACB 1 | 13,00 – 13,30 | 2008-2009 | CS Academia Brosovszky | Debrecen | A | |
18 | ACB 2 | 13,00 – 13,30 | 2008-2009 | CSS Severin | ACS Socodor | A | |
19 | ACB 1 | 13,30 – 14,00 | 2008-2009 | 4A | 4B | ||
20 | ACB 2 | 13,30 – 14,00 | 2008-2009 | 3A | 3B | ||
21 | ACB 1 | 14,00– 14,30 | 2008-2009 | 2A | 2B | ||
22 | ACB 2 | 14,00 – 14,30 | 2008-2009 | 1A | 1B | ||
23 | ACB 1 | 14,30 – 15,00 | 2008-2009 | 4A | 4C | ||
24 | ACB 2 | 14,30 – 15,00 | 2008-2009 | 3A | 3C | ||
25 | ACB 1 | 15,00– 15,30 | 2008-2009 | 2A | 2C | ||
26 | ACB 2 | 15,00 – 15,30 | 2008-2009 | 1A | 1C | ||
27 | ACB 1 | 15,30 – 16,00 | 2008-2009 | 4B | 4C | ||
28 | ACB 2 | 15,30– 16,00 | 2008-2009 | 3B | 3C | ||
29 | ACB 1 | 16,00 – 16,25 | 2008-2009 | 2B | 2C | ||
30 | ACB 2 | 16,00 – 16,25 | 2008-2009 | 1B | 1C | ||
31 | ACB | 16,30 | 2008-2009 | FESTIVITATE DE PREMIERE |