Cei mai buni judoka arădeni în 2018 – premiați în debutul competițiilor de anvergură din weekend

Cei mai buni judoka arădeni în 2018 – premiați în debutul competițiilor de anvergură din weekend

Duminică, Sala Sporturilor „Victoria” și-a deschis porțile pentru sute de judoka din 8 țări, care au participat la trei competiții de anvergură, Ziua Judo-ului Arădean, Cupa CSM și ultima etapă de Euroligă.

Festivitatea de deschidere a coincis și cu premierea celor mai buni judoka arădeni ai anului 2018 în sportul pe tatami, de la catergoria Under 13 în sus. Trofeele au fost înmânate de Cristian Gavra și Dan Cuedan, directorul și adjunctul Direcției Județene de Tineret și Sport și de Lucian Reclaru, directorul CSM Timișoara.

Au strălucit pe parcursul anului ce se încheie prin prezențe pe podium în competițiile de judo și sambo:

Nicolas Must – Campionatul național – locul 3

Iustin Rus – Campionatul național – locul 3

Adrian Boncea – Campionatul național Sambo – locul 2, Campionatul național sambo juniori – locul 2

Cristian Balog – Campionatul național Sambo cadeți – locul 3

David Turc – Campionatul național Sambo cadeți – locul 3

Cristea Coriolan – Campionatul național tineret – locul 3, Campionatul național Seniori sambo – locul 3

Roxana Iosub – Campionatul național juniori sambo – locul 2, campionatul național tineret sambo – locul 3, campionatul național seniori sambo – locul 3, campionate mondiale Georgia – locul 7

Gabriela Cenădan – Campionatul național juniori sambo – locul 1, campionatul național seniori sambo – locul 3

Kinga Bleicziffer – Campionatul național juniori sambo – locul 1, campionatul național tineret sambo – locul 1, Campionatul național seniori sambo – locul 3, Campionatul European sambo – locul 3

Carolina Szabo – campionatul național judo – locul 1, Balcaniadă – locul 3, campionatul național seniori pe echipe – locul 1, campionatul național sambo cadeți – locul 1, 23 de medalii de aur la cupe internaționale

Carla Dragomir – campionatele europene juniori Praga – locul 3, Campionatul Mondial sambo Tibilisi – locul 5

Elena Costea – campionatul național individual – locul 1, campionatul național pe echipe – locul 1

Ciprian Corleciuc – campionatul național sambo cadeți – locul 2

Robert Nagy – Campionatul național judo tineret – locul 3, Cupa României – locul 3, Campionatul Național de seniori – locul 5, Campionatul național Seniori – locul 2, Campionate mondiale sambo – locul 7, Campionate mondiale studențești – locul 3, Campionatul național judo echipe tineret – locul 2

David Nagy – Campionatul național judo cadeți – locul 1, campionatul național judo juniori – locul 3, campionatul național judo școlar – locul 1, campionate europene de judo echipe cadeți – locul 3, campionatul național judo cadeți echipe – loc 1, campionatul național sambo juniori – locul 1, campionatul național sambo tineret – loc 1, campionate europene sambo juniori Praga – locul 5, campionate mondiale sambo Tibilisi – locul 3

Antrenorii sportivilor sunt: Mihai Telechi, Arpad Nagy, Dorin Drîmbe, Iosif Szilyer și Carol Szabo.

Facebook Comments
0
0

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.