Livetext Liga a II-a, ora 13:00: Academica Clinceni – UTA 2-0, final

Livetext Liga a II-a, ora 13:00: Academica Clinceni - UTA 2-0, final

Începând cu ora 13, UTA își dispută partida din cadrul rundei cu numărul 26 a Ligii a II-a la fotbal. Arădenii joacă în deplasare contra Academicii Clinceni, echipă aflată pe locul 3 în clasamentul diviziei secunde.

Formații oficiale:

Academica: Vâlceanu – Fl. Achim, A. Răuţă, Patriche, Dobrescu – Bg. Barbu, Șut – V. Mihalcea, V. Olariu, A. Nicola – Al. Buziuc. Rezerve: Ureche – Găină, Mitrov, Pațurcă, Marrone, Dumitru, Gliga

UTA: Bodea – R. Iuga, El Hasni, Șeroni, Copaci – Melinte, Neagu – Costin, Kanda, Ciucur – Rus. Rezerve: Orlic – Ivan, Hrezdac, Matei, Popa, Isac

Arbitri: Horia Mladinovici – George Turcu (ambii din București), Cristian Voicu (Focșani). Rezervă: Ionuț Ilie (București).

Observatori FRF: Zoltan Tamaș (Odorheiu Secuiesc) și Florentin Barbu (Giurgiu)

Min. 1: A început partida de la Clinceni, gazdele joacă în albastru complet, UTA în roșu. Din tribune se aud susținătorii arădeni

Min. 7: Centrare a lui Kanda în careu, fundașii Clinceniului resping în corner, execută tot Kanda, centrarea e bună, însă fundașii gazdelor reușesc să respingă din nou

Min. 8: Vlad Mihalcea primește un balon în careul UTA-ei, cade extrem de ușor și primește galben pentru simulare

Min. 12: Kanda pleacă din propria jumătate, ajunge până în careul advers, unde Dobrescu reușește să respingă în corner, care rămâne fără rezultat

Min. 21: Barbu îl lansează în banda dreaptă pe Achim, care centrează defectuos

Min. 31: Centrare a lui Melinte, însă direct în brațele lui Vâlceanu

Min. 33: Melinte trage de la distanță, din nou însă fără probleme pentru portarul gazdelor

Min. 38: Șut trage de la 25 de metri, mult peste poartă

Min. 45+1: Pauză la Clinceni, scor alb după o repriză fără vreo mare ocazie. Gazdele au dominat posesia, UTA a preferat să aștepte oportunități pe contra-atac

Min. 46: Debut de repriză secundă pe Stadionul Clinceni, cu o schimbare la gazde, intră Dumitru în locul lui Mihalcea

Min. 47: Lovitură liberă pentru Academica de la 25 de metri după un fault al lui Neagu. Barbu trage, mingea e deviată de Șeroni, iar Bodea respinge în corner. Prima mare ocazie a meciului

Min. 48: Șut al lui Nicola de la marginea careului, mult pe lângă

Min. 53: Centrare foarte bună a lui Achim în centrul careului, El Hasni respinge în corner

Min. 54: Șut îl faultează pe Rus din spate și primește cartonaș galben. Kanda trimite în zid din lovitura liberă și faza se încheie

Min. 60: A doua schimbare la Clinceni, Gliga îi ia locul lui Nicola

Min. 63: Ciucur este faultat la marginea careului gazdelor de Dumitru, lovitură liberă pentru UTA

Min. 64: Șut bun al lui Kanda din lovitura liberă, respinge portarul Vâlceanu. UTA e mai agresivă după revenirea de la vestiare

Min. 66: Centrare bună a lui Dobrescu, Șeroni respinge din nou

Min. 68: Șut al lui Barbu de la mare distanță, pe lângă poarta lui Bodea

Min. 70: Șeroni îl faultează pe Dumitru, încă o lovitură liberă periculoasă pentru gazde

Min. 71: Șut bun pe lângă zid al lui Barbu, Bodea reține

Min. 75: Penalty pentru Academica, Rafael Iuga îl faulteză pe Buziuc și primește cartonașul galben

Min. 76: GOL ACADEMICA. Bodea ghicește colțul, dar șutul lui Barbu e plasat excelent și intră în poartă.

Min. 78: Schimbare la UTA după golul primit, David Popa îi ia locul lui Costin

Min. 79: Ultima schimbare la gazde, Olariu este înlocuit de Pațurcă

Min. 84: Barbu îl lansează pe Pațurcă, acesta trage, dar Bodea respinge cu piciorul. O nouă ocazie mare pentru gazde

Min. 85: A doua schimbare la UTA, intră Matei în locul lui Kanda

Min. 88: GOL ACADEMICA. Copaci respinge o centrare până la Paul Pațurcă, iar acesta trage bine de la marginea careului, fără șanse pentru Bodea.

Min. 90: Partida e prelungită cu 3 minute

Min. 90+3: Final de meci la Clinceni, UTA pierde cu 2-0 după golurile marcate de Barbu și Pațurcă

 

 

 

Facebook Comments
3
3

49 de comentarii

 1. Avatar

  suna un pic hazliu: Min. 38: Șut trage de la 25 de metri, mult peste poartă

  5

  3
  Răspunde
 2. Avatar

  SLAB NU JUCAM NIMIC NU SUNTEM IN STARE SA LEGAM DOUA PASE NU M-AI SUPORT SA VAD UTA CUM SE CHINUIE ADUCETI UN ANTRENOR POPA NUMAI POATE CONTINUA TREZITIVA ODATA CEI DIN CONDUCERE VREM SA VEDEM FOTBAL NUSA MIMAM FOTBALUL.

  22

  5
  Răspunde
  1. Avatar

   Inainte sa mai postezi comentariul….cheama pe cineva sa il corecteze.lectii stii sa dai dar tu esti prost de bubui

   10

   18
   Răspunde
 3. Avatar

  Pe Copaci nimeni nu-l vede? Este în plus.Ivan pt ce a fost adus, să facă tușă ?Ne paște liga 3.

  25

  2
  Răspunde
 4. Avatar

  Asa primar , asa conducere , asa antrenor , asa echipa ! Jenant !

  26

  10
  Răspunde
  1. Avatar

   Trebuie neapărat antrenor , cea mai buna variantă ar fi Pelici !

   8

   14
   Răspunde
 5. Avatar

  Cu mare tristețe constat că nu avem echipă.
  Cu așa joc nu vom promova niciodată.

  19

  3
  Răspunde
 6. Avatar

  Nu le arde la multi de fotbal pe la echipa Act de prezenta. Cei veniți nu înțeleg pe cei găsiți aici și invers. Rus joaca singur Kanda și Ciucur din alt film.Semneaza cu plictis ,,,condica ”Popa și Matei ! E clar că e nevoie de antrenor alt imbold și nu în ultimul rând ceva ,,singe ” proaspăt !! Nici după atîta timp nu știm pe cine te poți baza .Nu e bine !!

  26

  5
  Răspunde
 7. Avatar

  Pt optimiștii care prevedeau o victorie ,,la pas” le zic că da, la pas am jucat, la pas așa…sictirit..nici un șut pe poartă în afară de lovitura liberă a lui kanda, nici o ocazie macar!! i-am bătut de s-au căcat pe noi!

  16

  0
  Răspunde
 8. Avatar

  Dacă și iuga e fotbalist e clar liga a3 a ne asteapta

  21

  2
  Răspunde
 9. Avatar

  Dinou joc slab al UTA.-ei , speram si eu un rezultat bun la Clinceni dar ce sa vezi, nimic !!! Conducerea !!?????? Aduceti domnule un antrenor bun, nu vedeti ca este jale la echipa , nu functioneaza nimic bun !!! Am tot crezut ca, se va schimba in bine dar degeaba . Fiti atenti ca, daca lucrurile vor merge in continuare asa de prost, UTA. va avea proble mari , alunecand spre lupta la retrogradare si nu este departe de aceasta ,daca mai pierde si cu Snagovul pe Motorul, gata UTA. a intrat in hora retrogradarii , vai si amar, sunt foarte suparat pt. aceasta infrangere amara !!!

  16

  2
  Răspunde
 10. Avatar

  Pierzi cu Ripensia, Luceafarul si Clinceni, total 6 goluri si nu marchezi nici macar unul…La ce jucatori cu NUME avem trebuia sa batem tot pana acum! Cu 9p in plus aveam acolo 44p pe locul 6. Vin si te bat jucatori fara nici un nume dar sunt omogeni!! Aici e diferenta…

  14

  3
  Răspunde
 11. Avatar

  M-ai UTA sa-ti fie rusine in primul rand eu nu am facut pe nimeni prost si nici nu am sa fac am scris la repezeala acele randuri dar tu esti repetent la altceva esti nesimtit uita si tu cum joaca echipa iti place ai fost la toate meciurile de acasa de vorbesti asa dl profesor tu ce parere ai ne trebuie antrenor s-au nu eu spun ca da .

  15

  7
  Răspunde
  1. Avatar

   Trebuie antrenor.avem antrenor,sau l ati ingropat pe popica?daca isi revine?si a varsat nervii pt clubul asta pt ca nu avea jucatori sau teren de antrenament sau sinteticul a fost facut la mantuiala.era singurul din club care avea c…e sa spuna lucrurilorpe nume si acum….cand este in cel mai dificil moment din viata lui…hai sa il dam afara da l dracului.sigur ca trebuie antrenor langa echipa pt ca nici mie nu imi place mascariciul asta de secund dar dupa parerea mea popica trebuie tinut in club…chiar si director tehnic..orice poti sa spui de popica da nu poti sa spui ca nu stie fotbal.

   8

   3
   Răspunde
   1. Avatar

    Eu nu am zis ca Popa nu este antrenor si nu stie fotbal dar starea lui de sanatate este destul de grava nu stiu daca o sa m-ai poata continua ai vazut cum se agita tot timpul si asta nu e bine pentru el eu ii doresc din tot sufletul sanatate multa sa treaca cu bine peste toate.Dar trebuie antrenor langa echipa imi pare rau sa spun asta . HAIDE UTA !

    4

    0
    Răspunde
   2. Avatar

    si-a varsat nervii pentru bani la UTA, nu am auzit sa duca bani de acasa,… dar tu @uta poti sa-i aduci osanale in continuare, CANTITATE NEGLIJABILA !

    0

    0
    Răspunde
 12. Avatar

  Am pierdut 0-2, deci se vede clar o evoluție pentru echipa noastră, doar haterii au ceva de comentat. Conducerea, pregătiți primele și eventual o masă festivă, n-ar strica și o formație ca să ridicăm și mai mult moralul băieților. Să se recite poezii iar Drăgan să jongleze cu mingea in fumoar, timp in care Codru imparte frățește coniacul și trabucurile. Și dăi și luptă…

  19

  5
  Răspunde
 13. Avatar

  La Iuga 11m nu a fost dar smecherul de Buziuc a stiut sa cada in careu dar asta nu inseamna ca, Clinceniul cu toate ca nu au jucat cine stie ce, au dominat tot meciul pe UTA. fiind mult mai agresiva pe teren obtinand ceea ce si-a dorit ,cele tri puncte !!! Rezolvarea din punctul meu de vedere este aducerea imediata de urgenta a unui antrenor cu calitati bune pt. ca UTA. sa isi revina pt . ca vin meciuri la fel de grele si nu stiu cum baietii o vor scoate la liman cu jocurile acestea slabe, ATENTIE BAIETII , NU LASATI UTA. SA SE AFUNDE SI MAI RAU !!!

  7

  6
  Răspunde
 14. Avatar

  Ce galerie frumoasa am avut atat de departe de casa! Pt ei sa vina Feri Tisza antrenor!

  11

  2
  Răspunde
  1. Avatar

   Ăia era galeria echipei csa Steaua, doar nu crezi că erau arădeni

   8

   4
   Răspunde
   1. Avatar

    Erau aradeni. Mai scoate capul din punga cand te uiti la televizor.

    4

    6
    Răspunde
    1. Avatar

     Au zis și comentatorii și s-au văzut și bannerele de pe gard că au fost galeria Stelei din campionatul lor județean

     0

     1
     Răspunde
 15. Avatar

  Nu antrenorul joaca in teren jucatorii sunt de liga a 3 a si se facca joaca in liga a 2 a!trebuie schimbat tot de la primar la br!ancardieri

  6

  4
  Răspunde
 16. Avatar

  Travaliul lui Costin. De o vreme nu mai ghicim ce rol are la echipa. Ar vrea sa ajute și fundașul ,apoi ia un balon pe atac și vrea ,ca Messi să intre cu el în poarta. Din nefericire nu reușește nici una nici alta Nu-l poți sari din schema ,dar te întrebi cu ce te ajuta Poate noul antrenor să pună bine in rol acești copii talentați dar cu evoluții debusolate E perioada grea a clubului care evoluează fara partitura de antrenor.

  22

  0
  Răspunde
 17. Avatar

  ALO CONDUCEREA !? ADUCETI UN ANTRENOR BUN LA ECHIPA, NU VA MAI JUCATI CU FOCUL !!!

  4

  1
  Răspunde
 18. Avatar

  Din greseala in greseala , spre victoria finala! Conducerea ( deosebita din perspectiva unora) ar trebui sa spuna clar, cu subiect si predicat , ce se intentioneaza.
  A nu se uita ca in ultimii 2 -3 ani au trecut pe la echipa 50-60 de jucatori.
  Care este obiectivul pe termen mediu si lung, onorata conducere?

  15

  0
  Răspunde
 19. Avatar

  Sandoi si-a dat demisia de la Arges, nu ar fi bun la noi?

  3

  7
  Răspunde
 20. Avatar

  Degeaba dăm noi nume de posibili antrenori doar ce-i din conducerea pot lua o hotărâre idea ar fi să o facă cît mai curând sper binele echipei noastre sincer azi au vrut un egal și sau ales cu un eșec amar pentru noi suporterii. Alături de Uta la bine și la rău

  3

  0
  Răspunde
 21. Avatar

  Ce vreți cu copaci la stupar nu prindea nici banca de rezerve…și cine să-l vadă secundul care-l ține în brațe

  11

  0
  Răspunde
 22. Avatar

  Multe …nu-s de spus ..”Despre ..morti…numai de ..bime ” !. Daca este cineva naiv si poate crede ca „acum facem echipa, ca sa promovam la anul”,… ori este credul,…ori e ..fraier. .Doar 2-4 jucatori pot aspira la o echipa ce ar dori- peste 1 an- promovarea, nu avem antrenor, dar, cel mai grav este aceasta conducere ..incompetenta. Cum sa faca astia o echipa pentru promovare ?. In fine, daca cineva stie sa imi spuna…cine-i patron la UTA, de cine tine UTA ?. Pentru mine UTA ramane ca un nobil scapatat , sarac si batjocorit, , iar Primaria si „clica lui Meszar” nu se pot incadra la ceea ce ar presupune ” a fi patron”. Deci…UTA e pe nicaeri,.. e a nimanui !

  15

  0
  Răspunde
 23. Avatar

  Loturile cu perspective se fac de către ,,,TZUTZERI ”care dădeau târcoale pe la UTA. Ăștia au un fler mai tare chiar decit antrenorii. Gen Dinu Gheorghe .! Antrenorul are viziunea tehnica și atît Ceilalți le știu familia ,știu la ce speră știu cum să-l convingă să vina la tine Nu ești obligat să-l iei daca te pricepi la astea Răspunsul îl vezi la promovări !

  8

  0
  Răspunde
 24. Avatar

  Sa fim obiectivi. Din anul 1970 nu s-a mai intamplat nimic special la UTA. Doar retrogradari, promovari si reorganizari pe banda rulanta. Absolut nimic care sa dea, cat de cat, o speranta publicului aradean si orasului Arad. Daca nu se tinteste sus, nu mai are rost sa se mai continue. Facem ca FC Bihor care a avut onoarea sa se retraga din lipsa de sustinere financiara si dezinteres total din partea primariei. Daca am ajuns sa jucam cu echipe gen Clinceni si sa ne mai si bata pe deasupra, atunci eu zic sa aruncam prosopul. Pana ce nu exista un interes real ca UTA sa fie ceea cea fost inainte ci doar sa jucam de dragul de-a juca fotbal ne pacalim singuri!

  9

  0
  Răspunde
  1. Avatar

   Din 73 nu din 70…totuși în 73 am jucat un sfert de cupa UEFA, cu viitoarea câștigătoare a competiției..

   2

   0
   Răspunde
 25. Avatar

  cum dracu sa cistigam cind antrenorul secund le spune doar jucati ce stiti ce sa le spuna el care a fost doar in umbra lui nea feri sau demian sau stupar sau chiar si in umbra lui mugurel ungur …

  8

  0
  Răspunde
 26. Avatar

  Demisia toată conducerea
  Rusine sa va fie !!!!!
  M am săturat de conducere de 2 bani
  😡😡😡😡😡😡

  7

  0
  Răspunde
 27. Avatar

  1.Jucatorii echei adverse au invins nu fiindca sunt mai buni, nici fiindca au antrenori mai meseriasi, ci fiindca au luptat si au dorit mai mult sa invinga. Fara efort, nu am obtinut nici macar egalul sperat. 2.UTA actuala are cativa jucatori buni, dar azi au jucat ca la un meci amical. 3.Echipa UTA a fost facuta si sustinuta de un Baron si de Domni, nu de neamuri proaste care la necaz cer destituirea antrenorului aflat in dificultate datorita sanatatii. Domnul Popa trebuie tinut langa echipa (asa cum si Ducadam sta pe langa Steaua), daca vreti sa va purtati domneste. Daca nu, trist, dar asta va este calitatea umana…

  4

  7
  Răspunde
  1. Avatar

   Dukadam e slugă la palat, îi dă oierul 3000 pe lună ca,, director de imagine” pt ca Helmuth e cunoscut pt cele 4 penalty-uri aparate și implicit trofeul cce.. Popa pt ce sa fie director de imagine, și cine să-i deie (sâc) 3000 dăjaba? Îl plătești tu, domnu academician de Sibiu? Recompensă pt mustața rasa de bucurie ca a bătut UTA cu recasul, sau pt haina de blană?

   1

   0
   Răspunde
  2. Avatar

   Domnule puiu (nu meritati sa fiti scris cu majuscula) – oare sunteti de ieri pe aceasta planeta si nu ati observat ca in urma cu cateva zile chiar cel invocat de dvs. spunea ca s-ar putea sa nu poata continua? Oare chiar asa spirit slab de observatie aveti incat nu vedeti ca nimeni nu il jigneste pe Ionut Popa ci ca in urma – INCLUSIV- a declaratiilor date de dansu’ lumea incepe sa vehiculeze nume de antrenori!? Nimeni nu-i doreste raul, insa TOTI dorim binele echipei, iar momentan e clar ca nu e deloc bine!

   0

   0
   Răspunde
 28. Avatar

  Conform obiceiului,nu scriu la suparare si la nervi…Prefer sa tac si sa revad anumite faze…toata ziua…..Incerc cumva sa-i inteleg,dar nu am cum.Imposibil!Nu am cuvinte….
  In primul rand,nu am inteles sistemul de joc????Ce ai jucat???Defensiv,pe conservare?
  Pai mijlocul ori face posesie,ori nu.Cand joci si vrei macar la egal,inseamna ca iti este frica.Inseamna ca ori nu vrei,ori iti dai seama ca nu poti mai mult.Si atunci mergi cu aripioarele retrase…Cum adica,pentru ca nici in ruptul capului nu pot pricepe,Copaci da pasa la adversar(Tisza nu l-ar mai fi bagat in lot,in veci) si inca 3 jucatori UTA se uita cum se deruleaza faza de gol??Fara sa intervina?Ce-i cu Costin?Da impresia ca este implicat,dar este varza murata…Mort!
  Si acum artileria grea!Parca ieri,alaltaieri,Melinte ne pupa pe nas,ca a semnat cu UTA,nu cu Ionut Popa…Serios?Pai nu duce 3 sprinturi…Mort din fasa!Ajunge mereu al 2-lea la minge.Rudimentar rau de tot.
  Ufffff…Neagu???Alta panarama!Ai spune ca evita retrogradarea din liga 3 in a 4-tra,trezit din vacanta….Il doare la banana,prieten cu fotbalistii…Nici o treaba cu fotbalul….Mort!Seroni?Vai de mama lui,inalt ca bradul….no comment….
  Pe Kanda il mai asteptam si pe el,in limita bunului simt,dar se pare ca cimitirul elefantilor este din nou mutat la Arad…Pffff….Rabdarea are si ea o limita..Morti total,dar am impresia ca ii doare la banana.Raman la ideea ca Ciucur munceste.Mi-a placut.Dar cu o floare nu poti face primavara.Nu ai cum sa-l pui in valoare pe Cipri Rus,izolat.
  Daca stam in doar Miculescu,servant,e bai mare…….Vin meciuri grele….Vai mama noastra daca asa ne prezentam…..
  Nici o logica,nici o idee…..Buffff,dar macar daca ar fi inainte……

  6

  2
  Răspunde
 29. Avatar

  Pentru administratorul site.ului….
  Constat cu amărăciune că cenzura e la mare preț…. sau faci jocurile cuiva ștergând acele comentarii care nu vă sunt pe plac!
  Trist…. dar în SPIRITUL a ceea ce e acuma la UTA… aici sunteți intr-adevar o echipă: de tocat bani, de ascuns gunoiul sub preș și de a nu accepta realitatea! Cruntă dar… reală!

  4

  1
  Răspunde
  1. Avatar

   de 2 zile NU AVEM NICI UN FILTRU pus la comentariii … se publica automat … nu am sters nimic ieri … dar voi sterge atacuri, jigniri sau comentarii deplasate, fara legatura cu articolul … deci nu la mine e problema, de data asta 🙂

   1

   1
   Răspunde
  2. Avatar

   Cenzură de manual! S.a publicat automat….. a strâns un nr. apreciabil de like.uri…. apoi a dispărut! Nu sunt așa nesimțit ca și alții de pe aici care jignesc, folosesc tot felul de invective (prost, dobitoc, atac la ” cei care te.au procreat”)… recte Giro… și nimic! Nici filtre de bun simț…nici atitudinea administratorului de site… bla… bla…. bla….
   Dar mulțumesc de răspuns!

   3

   0
   Răspunde
   1. Avatar

    nu a sters nimeni nimic de data asta … vorbesti aiurea …

    0

    0
    Răspunde
    1. Avatar

     Bine maestre…. cum explici ca a dispărut comentariul???
     Si… scuză-mă dar chiar nu vorbesc aiurea!

     0

     0
     Răspunde
     1. Avatar

      la noi nu a ajuns, nu stiu ce s-a intamplat

      0

      0
     2. Avatar

      Mi s-a intâmplat și mie, posibil să nu fie de la ei…mi-a dispărut un comentariu și a apărut la câteva ore după.

      0

      0
 30. Avatar

  Demisia toată conducerea !!!!!
  M am săturat să fim de râsul româniei
  Rusine !!!!😡😡

  7

  1
  Răspunde

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.