Stranieri aradeni

Hațegan fluieră returul celui mai palpitant sfert de finală în Europa League

Chiar dacă nu va mai conduce partide în prezenta ediție a UEFA Champions League, Ovidiu Hațegan are parte de delegări importante în cea de-a doua competiție europeană. „Centralului” arădean i-a fost încredințată manșa retur a celui mai palpitant sfert de finală din Europa League, Napoli – Arsenal.

În tur, la Londra, englezii s-au impus cu scorul de 2-0, după reușitele semnate Ramsey (min. 15) și Koulibaly în proprie poartă 10 minute mai târziu.

Hațegan va fi ajutat de „asistenții” Octavian Șovre și Sebastian Gheorghe, iar „adiționali” vor fi Radu Petrescu și Sebastian Colțescu, în timp ce al patrulea oficial delegat este Radu Ghinguleac.

În runda precedentă din Europa, Hațegan a fost delegat ca al patrulea oficial la meciul din Liga Campionilor dintre Liverpool și FC Porto.