Cluburi polivalente

Sportivii CSM-ului, în top la „naţionalele” de înot master

A noua ediție a Campionatului Național de înot masters al României a avut loc la Reșita, fiind reprezentate 23 de cluburi sportive din toată țara. Cei 13 sportivi care au reprezentat CSM Arad au obținut nu mai puțin de 36 de medalii individuale, după cum urmează:

Honoriu Botezatu – trei medalii de aur la 50, 100 și 200 metri spate, o medalie de aur la 50 m fluture și una de argint la 50 m liber

Cristian Pintican –  o medalie de aur în probele de 50, 100 și 200 m spate, 50 și 100 m liber

Cristian Stertl – medalii de aur în probele de 50 și 100 m liber, 50m fluture și 100 m bras

Ștefan Onea – medalie de aur în proba de 50 m bras și pe cea de argint în proba de 100 și 200 m bras

Adalbert Karpati – medalie de aur la 50 m liber, medalie de argint la 50 m fluture și pe cea de bronz la 200 m mixt

Anca Laura Miloș – medalie de bronz în probele de 50 și 100 m liber și la 50 m bras

Norbert Rusu – medalie de bronz în probele de 200 m mixt și 200 m bras și medalie de argint la 50 m bras

Roland Peter – medalie de argint la 50 și 100 m bras, medalie de bronz la 50 m liber

Flavius Mocanu – trei medalii de bronz în probele de 50 și 100 m bras și în proba de 100 m liber

Valentin Retezar – medalie de argint în probele de 100 m spate și 200 m bras

Cristian Mladin – medalie de bronz în proba de 200 m spate

Csaba Nagy – medalie de bronz la 50 m fluture

Rezultat bun a avut și Marian Ghilință, care s-a clasat de două ori pe locul cinci în probele de 50 m fluture și 100 m liber.

În proba de ștafetă 4X50 m liber, CSM Arad I, în componența: Pintican, Botezatu, Peter, Stertl a ocupat locul I la categoria III, iar CSM Arad II în componența: Onea, Karpati, Mocanu, Rusu s-a clasat pe locul I la categoria IV. În proba de ștafetă 4X50 m mixt, CSM Arad I în componența Botezatu, Onea, Karpati, Stertl a ocupat locul I la categoria IV, iar CSM Arad II în componența Pintican, Peter, Nagy, Mladin s-a clasat pe locul I la categoria II.