UTA AcademiezTOP ARTICOLE

Bronz național la Under 17: UTA – Sporting Juniorul Vaslui 1-0

Victorie pentru băieții lui Sandu Gaica și Adi Ungur, în această dimineață, la Buftea: UTA a învins cu 1-0 Sporting Juniorul Vaslui și cucerește medalia de bronz a Ligii Elitelor U17.

Meciul a fost decis de golul semnat David Miculescu, în minutul 28, apoi utiștii au știut să apere rezultatul până la sfârșit.

Zamfir – Haloș, Salka, Vidican, Pașcu – Dumitru, Hrezdac, Isac, Nagy – Nistor, Miculescu a fost formația de start arădeană, apoi au mai intrat Mohaci, Tăședan, Cocrișși Duma.

„S-a jucat echilibrat în prima repriză, a  doua au dominat-o adversarii, dar ne-am apărat bine și am ținut rezultatul, trecând cu bine peste trei ocazii mari ale lor. Suntem bucuroși  că aducem medalia de bronz la Arad”, a sintetizat Sandu Gaica.

UTA U17 încheie un sezon frumos, la capătul căruia are și „argint” în Cupa României.