Fotbal juniori

Selecționata Under 14 a Aradului câștigă în ultima repriză duelul cu reprezentativa Carașului

Dacă precedentul meci afară s-a încheiat prost pentru arădenii selecționați de Flavius Moisă, Adi Sas și Marius Ciubăncan (0-3 la Tmișoara), astăzi, a fost victorie în Valea Domanului. Selecționata Under 14 a Aradului  a trecut cu 3-1 de formația similară din Caraș Severin, după reușitele semnate Pașcalău, Melniciuc și Bulboacă.

În tur, la Arad, arădenii se impuseseră cu 4-1, pentru cealaltă victorie acasă să fie obținută cu 6-0 în fața Hunedoarei. „A fost o primă repriză în care Carașul a dominat și chiar a și marcat un gol. În a doua, Aradul a echilibrat jocul, s-a aflat la construcție, iar în ultima repriză ne-am impus clar și am marcat de 3 ori. Terminăm campania de toamnă de patru jocuri, ultimele două partide le vom disputa în primăvară. Urmează acțiuni doar la nivel local, apoi, pe 4 noiembrie, un turneu la grupa de vârstă 2006 cu Caraș-Severin, Timișoara și Hunedoara pentru formarea selecționatei regionale” a punctat Cristian Sculici, referent zonal din partea Federației Române de Fotbal.

Revenind la partide de la Reșița, pentru Selecționata Under 14 a Aradului  au evoluat:

Repriza 1: Tulcan – Rucăreanu, Balaj, Iurașciuc, Caia  – Covaci, Ristin, Bulboacă, Bitling – Pavel, Pășcălău

Repriza 2: Tulcan (Popescu) – Rucăreanu, Iurașciuc, Bulza, Bocșe – Bitling, Ristin, Nagy, Pop – Melniciuc, Pavel

Repriza 3: Popescu – Bocșe, Balaj, Bulza, Caia – Covaci, Bulboacă, Nagy, Pop – Melniciuc, Pășcălău.