Alte sporturi

„Temerarii” au urcat de 13 ori pe podium la Cupa Danubius

Recent, s-a desfăşurat la Galaţi a 27-a ediţie a „Cupei Danubius” , competiţie destinată persoanelor cu dizabilităţi motorii. Clubul Sportiv „Temerarii-Arad” a fost reprezentat de trei sportivi: Cătălin Rădulescu, Ionuţ Grosu şi George Banciu, care au participat la nu mai puțin de șase probe.

Ionuţ Grosu – locul III

Fiecare sportiv este încadrat într-o anumita grupă sportivă în funcţie de invaliditatea pe care o are. În clasamnetul pe cluburi, Clubul Sportiv “Temerarii-Arad”s-a clasat pe locul 10, cu 110 de puncte, un loc meritoriu având în vedere că delegaţia din orașul nostru a fost formată doar din 3 sportivi, care au urcat de 13 ori pe podiumul de premiere.