Stranieri aradeni

Stahl a debutat în Liga 1, Oaidă – la primul gol în campionat pentru FCSB

Runda a patra a fost cu noroc pentru Albert Stahl, care a debutat în Liga 1 în tricoul Astrei Giurgiu. Mijlocașul arădean a fost unul dintre cei doi fotbaliști Under 21 trimiși pe teren de Dan Alexa contra FCSB-ului, echipă ce nu și-a găsit antrenor după demisia lui Bogdan Andone.

Arădeanul transferat de UTA la Astra în această vară a evoluat în primele 45 de minute fără a se remarca în mod special și a fost înlocuit la pauză cu Begue. Titular, dar pentru FCSB, Răzvan Oaidă a înscris singurul gol al echipei sale, primul în campionat pentru trupa bucureșteană.

Reușita din minutul 28 a „închizătorului” din Petroșani  crescut de Atletico a fost insuficientă pentru ca FCSB să evite eșecul la Giurgiu: 1-2, goluri semnate pentru gazde de V. Gheorghe (20) și Alibec (75).