În weekend aflăm numele altor trei finaliste ale campionatului județean de futsal
Ediția cu numărul 7 a Campionatului Județean de Futsal continuă în acest weekend cu alte trei „zone”. Până acum, și-au luat bieletele pentru finală: Academia Brosovszky, ACS Socodor și CS Ineu, urmând ca după întrecerile de sâmbătă și duminică, de la Pecica, Vladimirescu și Macea să cunoaștem alte trei formații ce se vor lupta penrtru trofeu în acest an. Iată „rețeta” completă a weekendului:
1 februarie, Pecica
Grupa A: Progresul Pecica 2, VIctoria Nădlac, Foresta Oil S. German, Speranța Turnu
Grupa B: Semlecana Semlac, Unirea Șeitin, Luceafărul Munar, Viitorul Pereg
Progresul Pecica II – Victoria Nădlac
Semlecana Semlac – Unirea Șeitin
Foresta Oil S. German – Speranța Turnu
Luceafărul Munar – Viitorul Pereg
Victoria Nădlac – Speranța Turnu
Unirea Șeitin – Viitorul Pereg
Progresul Pecica II – Foresta Oil S. German
Semlecana Semlac – Luceafărul Munar
Foresta Oil S. German – Victoria Nădlac
Luceafărul Munar – Unirea Șeitin
Speranța Turnu – Progresul Pecica II
Viitorul Pereg – Semlecana Semlac
2 februarie, Vladimirescu
Grupa A: Real Horia, Păulișana Păuliș 2, Avântul Târnova, Cetate Săvârșin
Gruoa B: Mureșana Mândruloc, Atletico Arad, Șoimii Livada, Olimpia Bârzava
Real Horia – Păulișana Păuliș II
Mureșana Mândruloc – Atletico Arad
Avântul Târnova – Cetate Săvârșin
Șoimii Livada – Olimpia Bârzava
Păulișana Păuliș II – Cetate Săvârșin
Atletico Arad – Olimpia Bârzava
Real Horia – Avântul Târnova
Mureșana Mândruloc – Șoimii Livada
Avântul Târnova – Păulișana Păuliș II
Șoimii Livada – Atletico Arad
Cetate Săvârșin – Real Horia
Olimpia Bârzava – Mureșana Mândruloc
2 februarie, Macea
Grupa A: Voința Macea, Gloria Neudorf, Aluniș, Olimpia Bujac
Grupa B: Viitorul Arad, Sport Klub Mailat, Gloria Lunca Teuz Cermei 2, Frontiera Pilu
Voința Macea – Gloria Neudorf
Viitorul Arad – Sport Klub Mailat
Aluniș – Olimpia Bujac
Gloria Lunca Teuz Cermei 2 – Frontiera Pilu
Gloria Neudorf – Olimpia Bujac
Sport Klub Mailat – Frontiera Pilu
Voința Macea – Aluniș
Viitorul Arad – Gloria Lunca Teuz Cermei 2
Aluniș – Gloria Neudorf
Gloria Lunca Teuz Cermei 2 – Sport Klub Mailat
Olimpia Bujac – Voința Macea
Frontiera Pilu – Viitorul Arad
După partidele din grupe se vor disputa, bineînțeles, partide de clasament pentru locurile 7, 5, 3, plus, bineînțeles, semifinalele și ultimul act.