Crisul Chisineu-CrișGloria LT CermeiȘtirile zilei

Livetext Liga a 3-a, ora 15: Gloria LT Cermei – Ghiroda și Giarmata Vii 0-1, final și Progresul Ezeriș – Crișul Chișineu-Criș 0-3 (f. j.)

Începând cu ora 15 vă vom relata principalele aspecte de la partidele de Liga a treia în care sunt implicate două echipe arădene.

Gloria LT Cermei – Ghiroda și Giarmata Vii  0-1

Cermei: Deak – Filip, R. Iuga, Sabău, Ivan – D. Lazăr, Salka – Gruiescu, L. Bodri, Koula – Ciubotariu. Rezerve: Cristea – Bulza, Ianc, Țurcanu, Pașcu, Pop, Șimăndan, Rotar

Ghiroda: Gîrlea – Costea, Bocşan, Mureșan, Mancaş – Simedru, Poparadu, Ciobanu, Andreca – Pădurariu, Velici. Rezerve: Golban – Volosciuc, Saizu, Grancea, Kayondo, Pițgoi, Vlădia, Precup, Giurgiu

Arbitri: Victor Hurducaș (Iclod – Cluj) – Daniel Popa (Aiud), Claudiu Giorgiu (Cluj-Napoca)

Observatori FRF: Sorin Ciotlăuș (Deva), Adrian Copăcean (Caraş Severin)

Min. 1: A început partida de la Cermei, gazdele sunt în alb-roșu și oaspeții în galben.

Min. 5: GOL Ghiroda! Costea a scăpat pe dreapta, printre fundașii Cermeiului și a înscris la colțul lung

Min. 16: Galben pentru Ciobanu

Min. 23: Pădurariu trage de la 35 de metri, mingea lovește bara laterală și ajunge în brațele lui Deak

Min. 27: Filip intră pe dreapta până aproape de tușă, un fundaș a respins din fața lui Ivan, apoi Salka trage din 16 metri mult peste poartă

Min. 29: Koula trage de la 16 metri, mingea e deviată în bară și apoi în corner fără alte urmări

Min. 31: Luca Bodri trage din careu de pe stânga, pe jos, prinde Gîrlea

Min. 33: Corner exexcutat de Filip, Sabău trimite cu capul, prinde Gîrlea

Min. 36: Vlădia intră în locul lui Ciobanu la oaspeți

Min. 40: L. Bodri scapă singur cu Gîrlea, acesta iese, faultează și primește cartonaș roșu. Lovitură liberă de la 16 metri ușor lateral stânga pentru gazde. Portarul de rezervă Golban intră pe teren în locul lui Andreca

Min. 41: Sabău execută lovitura liberă, peste poartă

Min. 45+2: Simedru trimite din voleu de la 25 de metri lateral stânga în bară, mingea revine în teren dar faza se stinge

Min. 45+3: Pauză

Min. 46: A început repriza secundă, cu cinci minute întârziere, datorită unor probleme cu persoanele de pe banca echipei oaspete. Pașcu intră în locul lui Ciobotariu la gazde

Min. 52: Galben pentru Sabău

Min. 57: Cartonaș galben și pentru Gruiescu

Min. 62: Dublă schimbare la gazde, ies Gruiescu și D. Lazăr, intră Șimăndan și Ianc

Min. 65: Dublă schimbare și la Ghiroda, intră Kayondo și Saizu, ies Pădurariu și Poparadu

Min. 67: Lovitură liberă executată de Filip, portarul Golban scoate în corner. Luca Bodri execută cornerul, Sabău trimite cu capul pe lângă poartă

Min. 73: Bocșan sare la o minge și îl faultează în cădere pe Ivan în fața băncii de rezerve a Cermeiului. Cristi Irimia, antrenorul cu portarii al echipei gazdă, intră pe teren și primește cartonașul roșu din partea arbitrului, Vlădia primește galben.

Min. 79: Galben pentru Pașcu

Min. 80: Iese Koula, intră Bulza

Min. 81: Kayondo trage din unghi, din 6 metri lateral dreapta, în plasa laterală

Min. 90: Meciul va fi prelungit cu cinci minute

Min. 90+3: Galben pentru Salka

Min. 90+5: Final de meci, Cermeiul pierde cu 1-0 deși a jucat 50 de minute în superioritate numerică

Progresul Ezeriș – Crișul Chișineu-Criș  0-3 (f. j.)

Ezeriș: Cr. Birăescu – Ciurea, Cheda, Rimovecz, M. Musteța – V. Lolea, Derbac, Drăgoi, M. Musteța – Jula, Hrudei.

Crișul: Zamfir – Pătlăgică, Sabău, Nistor, Siminic – Ciornei, Mihuța, Suslak, Sulea – Teședan, Modan.

Arbitri: Claudiu Gaitin  – Mădălin Bulgarașu, Patrik-Stefan Sandu (toți din Timişoara)

Observatori FRF: Filon Vasile Mărginean (Alba Iulia), Florin Oglindoiu (Drobeta Turnu Severin)

Ora 15.00 – Meciul de la Caransebeș nu a început încă, fiindcă clubul din Ezeriș are un singur medic la stadion la această oră.

Ora 15:15 – Al doilea medic nu a sosit la stadion nici în cele 15 minute permise de regulament după ora de începere a partidei și arbitrul de centru nu a mai dat drumul la joc. Crișul va câștiga la masa verde cele trei puncte din deplasarea de la Caransebeș contra celor de la Progresul Ezeriș.