UTA Arad

UTA și Szeged, la a doua manșă: Polgar și Murakami nu fac deplasarea în Ungaria


O delegație stufoasă a echipei fanion a Aradului călătorește mâine peste graniță pentru episodul secund al „duelului” cu Szeged 2011. Sâmbăta trecută, la Arad, maghiarii i-au ținut în șah pe „alb-roșii” pe arena din Sînicolau Mic, revanșa venind de la echipa a doua, ce a câștigat cu 2-1 pe sintetic.

„Duelurile” se vor repeta mâine, începând cu ora 12, primele „garnituri” urmând să joace cu siguranță pe iarbă. „Aceasta fost una dintre condițiile legării acestor amicale și anume ca ambele să se dispute pe suprafețe naturale”, a precizat Codru Grădinariu, directorul general al „alb-roșiilor”.

Roland Nagy nu va avea la dispoziție trei fotbaliști pentru confruntarea de mâine. Cristi Dobrean și-a reluat alergările după aproape trei săptămâni de fizioterapie la una dintre glezne, dar nu va intra prea curând la joc. După accidentarea de sâmbătă, Polgar va fi menajat, cum nici Murakami nu și-a revenit complet după entorsa suferită la gleznă în urmă cu o săptămână.

„Bătrâna Doamnă” încheie săptămâna cu un „triunghiular” în compania divizionarei a treia, CS Ineu și primei divizionare județene, Progresul Pecica.








Articole de la JOHNNYBET



Un comentariu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button