UTA Arad

Hora nu a (mai) fost în zi de gol cu CFR-ul: „Cred că nici dacă jucam încă o zi, tot nu reușeam să înscriem”




Dacă anul trecut UTA câștiga, oarecum norocos, cu 1-0 pe terenul CFR-ului, marcând la una dintre puținele ocazii avute, astăzi campioana României a plecat cu cele trei puncte de la Arad după o victorie cu același scor, obținută prin execuția de excepție a lui Chipciu din prima repriză.

Eroul „roș-albilor” din acea partidă de la Cluj a fost Ioan Hora, care astăzi a ratat o ocazie imensă în partea secundă, dar a și oferit centrarea din care Mercioiu, aflat la debutul în Liga 1, a lovit bara transversală în prelungiri. „Am o senzație de supărare, de amărăciune, am controlat meciul de la un capăt la altul și cred că meritam mult mai mult. Degeaba ne laudă adversarii, CFR-ul a luat cele trei puncte, iar noi nu rămânem cu nimic. E păcat că am avut ocazii și nu am reușit să înscriem, cred că nici dacă jucam încă o zi, tot nu reușeam să înscriem. A fost acea zi în care nu scuturam plasa nicicum, oricine ar fi șutat. Am făcut un joc bun, dar ei au fost cei care au reușit să marcheze, fotbalul este pe goluri. Suntem supărați, pentru că meritam mai mult astăzi.” a declarat golgheterul din sezonul trecut al UTA-ei după meciul din această seară.

Săptămâna viitoare, mai exact sâmbătă, de la ora 16:30, UTA joacă pe terenul lui Dinamo, unde s-a impus în sezonul trecut de două ori, cu același scor, 1-0. La partida din sezonul regulat, eroul „roș-albilor” a fost tot Ioan Hora, care a marcat dintr-o lovitură de la 11 metri.

FOTO: Claudia Carp








Articole de la JOHNNYBET



3 comentarii

  1. Mulți jucători, mai ales veterani, sunt aduși sa,, ajute ” Nu sa fie considerați responsabili. Poți blama pe cineva care vrea sa ajute ? Piața tot mai restrânsă a valorilor locale ne obliga sa apelam și la asa ceva. Cine, de exemplu, se mai interesează de ce fac, sau ce mai e pe la juniorii UTA.? Griji suplimentare și pe la tot mai desele ieșiri din joc ale lui Miculescu. Mici satisfacții tehnice de la cine nu te aștepți. ISAC. Gata sa se transforme în,, puncher ” de valoare. Îl așteptăm. În rest, o vreme , mai suntem la mana celor care vor sa ,, ajute ”!

    0
    0
  2. Parerea mea este ca Hora si Antal sunt ok ca si rezerve si atat. Ei parca vor dar nu pot mai mult.Problema la noi e ca cei doi sunt titulari, cel putin Hora si nu avem unu, doi atacanti de valoare, titulari. Dangubici a fost adus la buget si atat ofera, nimic mai mult. Sper in iarna sa aducem doi atacanti cu adevarat buni.

    0
    0
  3. Hora,cat si Antal,ar putea strict sa ajute,ca report,nimic mai mult…Suma salariilor lor,nu au cum sa impuste balcoanele A-Red-urilor,sa le rupa antenele,in batjocura…Nu ai cum sa faci asta…cu poarta goala….Noroc ca nu au distrus felinarele….La deplasarea Dinamo,amandoi trebuie sa stea acasa…sa mearga Mercioiu,Mihai…Am mare incredere in Bustea,cel hulit,dar mereu polivalent,mereu disponibil pe posturi..Mai portar ar fi trebuit sa fie,in rest a facut totul…
    Idris Batha….fii cuminte…Rautatea ta,e buna,om principal….
    Am inteles ca se rezolva si cu Tomozei,cu toate ca rafuiala nu este intamplatoare…Sunt 5 ani de colaborare,Snagov,Metaloglobus,UTA…Fiti cuminti….Nu debordam in variante…Face-ti pace si ingropa-ti orice chestie personala,pentru binele UTA-ei…Lasa-ti orgoliile….Stam uniti….Tomi…taci si rezolva-ti problemele….fii cuminte si bland….Avem nevoie de tine….

    0
    0

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button