UTA a pus punct cantonamentului pe plan local și joi, la Reșița, face ultima repetiție pentru meciul cu Oțelul!

Odată cu antrenamentul din sala de forță de la Gemi Sport, urmată de refacerea de la bazinul în aer liber a bazei deținută de George Țucudean, UTA a pus punct cantonamentului pe plan local demarat la începutul săptămânii trecute.
În această perioadă, „roș-albii” au câștigat și două meciuri amicale, 4-0 la Socodor, cu proaspăta divizionară terță arădeană și 2-1 la Hunedoara, cu Corvinul, echipă promovată în Liga a 2-a în această vară. Tot în ultimele 10 zile, lotul a suferit modificări. Din schemă au mai ieșit tinerii Hrezdac, Bota, Ristin, Negoescu și Mercioiu și au ajuns olandezul Leidsman, slovacul Fabry și bulgarul Markov. Brazilianul Freitas a semnat și el, dar se alătura lotului de abia luni la Arad.
Iar joi seară, „Bătrâna Doamnă” va face deja ultima repetiție pentru deplasarea de la Galați, de vineri, 14 iulie, din cadrul rundei inaugurale a SuperLigii. Începând cu ora 18, „roș-albii” joacă pe arena „Mircea Chivu”, din Reșița, cu cealaltă grupare din zonă ajunsă în Liga a 2-a, după Corvinul. Primele transferuri ale „roș-negrilor” din Banat au fost fotbaliștii arădeni, Alexandru Sabău și Ciprian Rus, la ora jocului de mâine seară având și ei 10 zile de pregătire estivală.

