UTA Arad

Luckassen și Cooper încep cantonamentul alături de colegi, UTA pregătește meciul cu FCSB în compania divizionarelor secunde Ajka și Honved!


UTA s-a reunit joi și a încheiat săptămâna cu cinci antrenamente. Arădenii nu au avut liber nici măcar azi, duminică, iar ieri au avut parte de două ședințe de pregătire. Preparatorii fizici Vlad Nicoară și Cătălin Stănilă au avut mult de lucru, căci „roș-albii” încep să-și îmbunătățească capacitatea de efort.

Vineri, Mircea Rednic susținea că testele fizice au decurs bine pentru jucătorii săi, ceea ce înseamnă că: „Băieții au respectat programul individual primit în vacanță”. Atacanții Kevin Luckassen și Godberg Cooper s-au alăturat grupului doar sâmbătă și au avut parte de antrenamente mai ușoare, de reintrare treptat în efort. Olandezul a avut nevoie de aproape o lună să treacă peste leziunea musculară suferită în startul partidei de la Iași, în timp ce vârful italian a început anul răcit. Între timp, stafful tehnic al „Bătrânei Doamne” a avut destui atacanți la dispoziție, căci de la academie au fost promovați Vadim Kyrycsenko și Adrian Dragoș, iar Andrei Istrate (21 de ani), debutant în SuperLigă cu FCSB, își încearcă șansa la UTA.

De luni, formația arădeană va intra într-un cantonament pe plan local. Mircea Rednic și colaboratorii săi vor conduce câte două antrenamente pe zi, mai puțin miercuri și sâmbătă, când UTA joacă cele două amicale ale iernii. Mai întâi, la Mako, Iacob și colegii săi o întâlnesc pe Ajka, iar apoi călătoresc până la Budapesta, pentru duelul cu Honved. Ambii adversari sunt în partea a doua a clasamentului ligii secunde maghiare. Prima partidă oficială a noului an va avea loc pentru UTA pe 22 ianuarie, la București, cu FCSB.








Articole de la JOHNNYBET



3 comentarii

  1. Calm,cumpatare si voie buna!Rednic nu e prost.Eu nu as renunta la Cooper…
    Atentie la Stahl…este foarte tehnic,stie cu lopta,motivat teoretic,altfel,cifre prea putine…E ok,macar ca varianta.

    10
    3
  2. STAHL,o fi el foarte tehnic dar pe teren nu aratat pana acuma si nu este indeajuns sa fii tehnic, duelurile unu contra unu ,mai mereu este pe locul doi. Poate isi revine altfel o sa toceasca banca de rezerve ceea ce UTA-ei nu ii trebuie !!!

    1
    0

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button