UTA a început cantonamentul în 22 de jucători, a ajuns și kosovarul Zeka!

Delegația utistă a fost întâmpinată în Slovenia, la Terme Zrece de o temperatură apropiată de cea de la Arad. Au fost în jur de 30 de grade celsius la primul antrenament al cantonamentului arădenilor, cel din această dimineață, la care Adrian Mihalcea a contat pe 22 de jucători. Cei 20 plecați de la Arad, plus „stranierii” ajunși direct în Slovenia.
Portarul Dejan Iliev s-a alăturat și el lotului utist după ce a cerut o săptămână în plus de vacanță, după ce a avut treabă cu naționala Macedoniei de Nord în preliminariile Cupei Mondiale. Dar, în Slovenia a ajuns deja și ultimul transfer al „Bătrânei Doamne”, prezentat de club chiar aseară.
Kosovarul Mevlan Zeka și-a cunoscut deja noii colegi, cu care s-a și antrenat cot la cot în această dimineață. Atacantul de 31 de ani este la prima experiență în afara campionatului țării natale, care-i rămăsese cumva mic după cele 22 de goluri înscrise în sezonul 2024-2025 în tricoul celor de la FC Suhareka.
Fotbalistul de 1,82 metri îi are – deocamdată – concurenți pe post doar pe juniorii Lucas Câmpan și Adrian Dragoș, colegi de generație la grupa de 2007 crescută de Adrian Petruț și Vivi Erdei la Atletico.


Succes !!!
E prima lui experienta în afară, încurajațil, fiți alături de el și încercați să îl faceți să se simtă ca acasă.
E greu dacă e pentru prima oară, ajutațil și vom avea cel mai bun vârf de când suntem în prima ligă.