Arhivă articole

februarie 2016
L Ma Mi J V S D
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29  

Strigătul de durere al lui Urban: „Suntem copiii nimănui, Federația nu se interesează de noi”

Univ Goldiş ICIM trece printr-o perioadă delicată a istoriei. Rămasă fără fonduri pentru a face performanţă fosta campioană nu pare a se simţi prea bine şi pentru viitor. Păi dacă la un club cu o carte de vizită impresionantă în baschetul românesc federalii nici nu s-au sinchisit să dea un telefon măcar aşa de complezenţă să vadă ce se întâmplă la Arad, atunci multe lucruri îşi găsesc explicaţiile. „Faţă de noi, o echipă cu o carte de vizită importantă în baschetul românesc, Federaţia nu a avut nici o reacţie. Nu am primit nici măcar un telefon, cu toate că sunt multe echipe în situaţia noastră, nimeni nu s-a interesat de probleme. Îmi dă impresia că suntem copiii nimănui, din punctul de vedere al Federaţiei. Am trimis o scrisoare deschisă către Ministerul Tineretului şi Sportului, doamnei Elisabeta Lipă, în care am specificat, în cele mai mici detalii, problemele sportului românesc, din punctul nostru de vedere, problemele echipei noastre şi cele privind legile care guvernează sportul românesc. Aşteptăm un răspuns în termen de 30 de zile, şi sunt curios de răspunsul oficial al MTS, răspuns pe care îl voi face public”, a spus preşedintele Univ Goldiş ICIM Arad, Marcel Urban.

Vineri, de la ora 10,30, conducerea Univ Goldiş ICIM Arad va organiza o conferinţă de presă, în care se va transmite un mesaj extrem de important cu privire la viitorul fostei campioane a României. Sunt aşteptaţi să participe nu doar membrii mass media arădene, ci şi iubitori ai baschetului din orașul nostru.

0
0
loading...

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.