Liga a 2-a

Stegarii pierd primele puncte: Olimpia – FC Brașov 1-1

După victoriile cu Sepsi (3-2) și Juventus (1-0), părea că Brașovul va obține a treia victorie consecutivă la Satu Mare. După o primă repriză albă, cu ocazii de ambele părți, gazdele deschid scorul prin Vasile Pop dar sunt egalate un sfert de oră mai târziu, din penalty prin Sburlea. Partida se încheie cu remiză, 1-1 după mai multe ocazii și un nou penalty solicitat de oaspeți la un henț în careul sărtmărean dar nevalidat de central. De menționat că brașovenii au primit al doilea penalty în 3 etape, după cel de la Juventus care le-a și adus victoria.

Olimpia: Anca-Trip – Ciul , Fl. Mureşan, Heil, Duruş – Onicaş – V. Pop, Sil. Pană (Nanou ’90+4), Krausz (Villand ’84), D. Muntean (cpt.) – Faur (Bura ’73). Antrenor: Bogdan Andone
Eliminat: Duruş ’90+1 (cumul de cartonaşe galbene)

FC Braşov: Fl. Iacob – Vlăsceanu, I. Şerban, Poverlovici (cpt.), Ct. Stan – Vl. Munteanu (Şt. Grigorie ’60), P. Iacob – L. Manole, I. Popa (D. Ciobanu ’90+3), Pamfile (Săftescu ’46) – Sburlea. Antrenor: Cornel Ţălnar

Sâmbătă și duminică se vor desfășura și celelalte 9 partide ale etapei a treia, după cum urmează: