Livetext: UTA II – CSM Lugoj 0-1, final

UTA II: Mara – Iova, Celea, Wild, Copaci – Tarcea, Coadă – Ungurianu, Gîrbiță, Stahl – Ignea.

Lugoj: Filip – Precupanu, Drăghici, Miculescu, Horcea – Lazea, Ciubotariu – Drăgulescu, Bozian, Livan – R. Rus.

Arbitri: Marius Chioran – Claudiu Giorgiu, Anghel Todea (Cluj). Observatori FRF:Cornel Pantea (Oradea), Antonie Burtea (Reșița)

Oaspeții au început ceva mai bine meciul din punct de vedere al posesiei, dar ocaziile de poartă lipsesc.

În minutul 14, Bozian și-a încercat șutul de la marginea careului, iar Mara a respins de sub transversală

În minutul 18, o fază legată a Lugojului, pe traseul Rus – Bozian – Livan, ultimul însă trage mult peste din 8 metri ușor lateral stânga

Meci pe contre la Șiria, fără ocazii de poartă. Bozian a avut mingea la 20 de metri, la o lovitură liberă, dar a tras direct în zid

Ungurianu a avut o incursiune în careu, dar a trimis cu stângul exact în brațele lui Filip. Galben pentru Gîrbiță

Fluier final al primelor 45 de minute, scorul este alb.

UTA II a început cu Ghergar pe teren, în locul lui Tarcea.

Din minutul 51, Lugojul a deschis tabela. O minge în adâncime a ajuns la Drăgulescu,care a cățtigat duelul fizic cu Wild și a trimis cu latul pe lângă Mara din numai 8 metri.

O primă schimbare și la Lugoj, în locul Rus a intrat Stoica

Din minutul 66, oaspeții joacă în zece. Horcea primește un fault în fața lui Coadă, dar are oreacție violentă, dând cu cotul și este eliminat de pe teren.

Gîrbiă trage cu stngul de la 24 de metri, la un metru pe lângă colțul lung

Schimbare la Lugoj: Roșie intră în locul lui Livan ca fundaș stânga în locul lui Livan (70).

Drăghici e și el avertizat, Stoica și el, pentru proteste

În minutul 79, Ghiunghiuș a intrat în locul lui Copaci, UTA II forțează atacul.

Mai sunt 9 minute, iar Drăgulescu a fost schimbat cu Dobra.

Bozian a tras cu efect de la marginea careului, Mara a respins din vinclu

Ignea a șters balonul cu capul și l-a trimis pe lângă după centrarea lui Ungurianu

Schimbare la Lugoj: Bozian – Marta (86)

Ghergar a centrat din lovitură liberă de pe stânga, Ignea a trimis din nou cu capul, milimetric pe lângă bara de la colțul lung

Celea a reluat slab, cu umărul, o centrare din corner a lui Gîrbiță (90).

Rezultat final la Șiria: 0-1, alb-roșii rămân doar cu cee trei puncte câștigate la Rovinari, cu Pandurii II

1. Vad ca in articol nu se trece si numele antrenorilor, ma interesa cine e antrenor la UTA II ca sa-l felicit. Vad la Lugoj jucatori aradeni buni, dar neinteresanti pentru Arad. Jenante rezultatele, saptamana asta la Judet, la divizia C, ( astea doua stralucesc in coada clasamentului) si la divizia B. Pestele se impute de la cap, iar UTA se distruge prin conducerea sa . Se cheltuie la UTA si bani publici si nu se vede nimic bun. Dar ca tinerii de la Atletico au unde juca.