Mager, decisiv pentru 3 puncte la Elite: UTA – Gaz Metan Mediaș 1-0

Pe un teren tare și destul de denivelat din Sânnicolau Mic, UTA Under 19 și-a tăiat partea leului în fața celor de la Gaz Metan Mediaș, formație pe care a eliminat-o la penlty-uri, în deplasare în optimile Cupei României. A decis un gol al lui Mager, cu 1 minut îniante de ultimul fluier al primei reprize. Micuțul mijlocaș de bandă a pătruns pe dreapta, a fost incomodat de un adversar, a continuat faza și a înscrus cu stângul pe sub portar.

În general, partida a fost la discreția arădenilor, care au ratat alte ocazii importante. Savin și Pop au avut câte o bară, iar Vasile și Mager nu au fost inspirați la finalizare în alte două rânduri. „Chiar dacă nu am făcut un meci grozav, fiind incomodați de suprafața de joc, dar și de vânt, victoria o merităm fără doar și poate. Totodată, am constatat că unii jucători nu sunt într-o formă sportivă prea bună și asta ne pune puțin pe gânduri în perspectiva returului semifinalei de Cupă, de la Cluj. Obiectivul numărul unu la Elite este să jucăm finala și în acest an, în timp ce în campionat ne dorim să adunăm cât mai multe puncte. Dacă acestea ne duc pe unul din primele două locuri, cu atât mai bine”, a spus Dan Oprescu, cel care de mâine începe, la București, noul curs pentru obținerea Licenței PRO.

Sfătuit de Cristi Păcurar, Adin Ungur și Vasile Sin, fostul mijlocaș a abordat partida de azi cu: Mara – Iova, Savin, Rogojan, Revezs – Pop, Brăniștean -Mager, Vasile (75 Lezeu), Mandache (78 Curta) – Țurcanu (88 Marica).

0
0

Un comentariu la articolul: “Mager, decisiv pentru 3 puncte la Elite: UTA – Gaz Metan Mediaș 1-0

1. cum poti inlocui un jucator cu acelasi jucator? gemenii sant la grupa de 2ooo .Mandache si Turcanu nu au frati gemeni!!!!!!!!!!!