Școlar Reșița – Gloria Cermei 4-0

Formații probabile:

Reșița: Zimmerman – Costescu, Banac, Opriş, Liuba – Poiană,  Breşneni – Bloju, Keita, Muselin – Beloescu.

Cermei: Rusu – Șiclovan, Petrache, Cotoc, Suslak – Vereș, Ianc, Varga, Aldan – Sulea, D. Bulza.

Arbitri: Claudiu Gaitin (Ghiroda – Timiș) – Daniel Nagy (Mediaș), Bogdan Gireadă (Oradea).

Observatori FRF: Luis Moisescu (Drobeta Turnu Severin) și Liviu Coloj (Filiași)

Min. 1: A început partida din Valea Domanului

Min. 5: GOL Reșița! Beloescu a pătruns în careu de pe stânga și a marcat la colțul sc1urt din 10 metri

Min. 25: Gazdele continuă să aibă posesia, Cermeiul a avut o lovitură liberă de la 25 de metri, executată de Suslak în brațele lui Zimmermann

Min. 32: GOL Reșița! Liuba a centrat de pe stânga, iar Breșneni a majorat scorul

Min. 38: GOL Reșița! Beloescu și Keita au scăpat doi cu unul, iar senegalezul a îndeplinit formalitatea din 5 metri

Min. 41: GOL Reșița, Costescu a înscris din centrarea lui Liuba, Cermeiul e la pământ

Min. 46: S-a reluat partea a doua cu Coșa și Gurban în locurile lui Cotoc și N. Varga

Min. 65: Meciul s-a echilibrat la Reșița, dar asta și pentru că gazdele nu mai forțează deloc, iar Cermeiul nu poate reacționa. La Reșița au mai intrat: Costachi, Himcinschi și Negoescu

Min. 80: Se joacă la trecerea timpului la Reșița, la gazde mai joacă Epure în locul lui Poiană

UTA II – Cetate Deva 2-3

Formații oficiale:

UTA II: Mureșan – Zdrențan, Rogojan, Wild, Revesz – Dan, Dobrean – Ghergar, Prună, Vlad – Covaci.

Deva: Bodea – Petresc, Agache, Ionică,  Cornea – Bloj, R. Cristian, Vaştag, Stoenac – Tecsi, Szekely.

Arbitri: Vlad Inoan (Florești – Cluj) – Dragos Popa (Băișoara – Cluj), Claudiu Giorgiu (Cluj Napoca)

Observatori FRF: Ioan Mureșan și Romeo Malac (ambii din Timișoara)

0
0

0 comentarii la articolul: “Livetext, ora 17: Școlar Reșița – Gloria Cermei 4-0 și UTA II – Cetate Deva 2-3, finale

1. Daca Cermeiul si UTA 2 sunt praf pana la pauza,sa anunt pe cei de la National Sebis ca la Ighiu in meciul cu Galda e 2-0 pentru Ighiu,inca din min.25 !Ce faci Nagy cu neputinciosii d-lui Bulza…….?

0

0
  2. A vorbit cu Dorinel la pauza sa nu ii mai umfle cu goluri,și cum sa îl bagi titular pe N .Varga care este total nepregătit …..lipsa de…..

0

0
    1. Bai DANI ia mai taci ca ca ești tata unui copil de la Cermei vorbești prin tribune de toată lumea …nu îți este Rușine?……acuma dami răspuns dar sa nu uiți să-ți schimbi numele

0

0
  3. Am crezut ca Ighiul incurca Galda dupa ce a condus cu 2-0 la pauza,dar chiar cu om in minus cei de la Galda au egalat 2-2 in ultimele minute….!Succes Cojocarule pana la final cu sebisenii tai !

0

0
  4. Ripensia este 2 clase peste toate echipele..Nu înțeleg cum i-am bătut sebisul de doua ori? E clar că ei promovează, etapa viitoare vor urca pe primul loc căci sebisul are meci greu cu pandurii Târgu 2

0

0
    1. sebisul i-a prins neglijenti si nu au ratat ocaziile … ripensia este o echipa buna, joaca frumos dar cred ca le ajunge liga a treia deocamdata 🙂

0

0
    1. pff, am fost la meci, a doua repriza a afost extraordinara … darius covaci in mare forma,d ar si ceilalti au muncit pe o ploaie aproape torențială … felicitări pentru joc … pacat ca s-a anulat un gol de un tusier care nua re ce cauta acolod aca nu stie cand e offside și când nu …

0

0
  5. D-le Remus,Ripensia e deja pe locul 1 cu golaveraj +22 pe locul 2 e Galda cu golaveraj +17,iar pe locul 3 este Sebisul cu golaveraj +15,toate cele 3 echipe avand 43 puncte !Ripensia in etapa urmatoare are la Codasa Becicherec,deci e pericol pentru Sebis la Panduri 2 si trebuie fortat ca sebisenii sa primesca cele 3 puncte din cazul Keita,altfel….???? Si Resita cu 42 puncte e periculoasa !!!Hai Sebisul cu victorii !!!!!

0

0
  6. Dacă Sebis ar câștiga tot până la final ar promova, degeaba are ripensia golaveraj mai bun, criteriul de departajare la egalitate de puncte sunt meciurile directe! La egalitate cu galda însă , albanezii stau mai bine! Peste două etape e ripensia-galda ..la ce condiții pe crisul ar fi păcat să rămână in divizia c