„Dublă” tristă pentru Faur contra Craiovei: „La cum am jucat în prima repriză, poate ne-am văzut cu sacii în căruță”

Aventura UTA-ei Under 17 spre titlul național la Elite s-a încheiat ieri, pe terenul din Sînnicolau Mic, după remiza (2-2) cu CS U Craiova. Oltenii au deschis repede tabela, dar arădenii au preluat conducerea până la pauză, prin dubla căpitanului Nick Faur.

La scorul de 2-1, „roș-albii” și „alb-albaștrii” erau la egalitate perfectă în ceea ce privește calificarea, dar, spre final, rezerva Ciutică și-a dus echipa în marea finală de la Mogoșoaia, de peste două săptămâni. „Sunt două goluri triste pentru mine. Aș fi preferat să nu marchez deloc, să o facă alți colegi de-ai mei, dar să jucăm pentru medaliile de aur la București. La cum am jucat în pria repriză, dar și în primele 10 minute din cea de-a doua, când am avut alte-două trei ocazii mari, poate ne-am văzut cu sacii în căruță. Din păcate, ne-au egalat și asta a fost. Am fost aproape de a trece de ei, dar fotbalul te pedepsește dacă nu ești concentrat pe tot parcursul meciului, sau dacă te joci cu ocaziile. O să mergem la București să încercăm să luăm măcar locul 3, deși ne-ar fi plăcut să jucăm cu titlul pe masă. Personal, îmi doresc să joc cât mai bine și în sezonul viitor, iar dacă e nevoie de mine măcar la Liga 3-a , mă duc cu mare drag”, a spus Faur la finalul confruntării de ieri, cu CS U Craiova.