Visul promovării poate prinde contur la Șiria: ACS Poli – UTA 2 – 1

În această seară, începe bătălia pentru ultimul loc rămas disponibil în Liga 1 la fotbal. Marile rivale ale Vestului, ACS Poli și UTA dispută prima manșă a barajului de menținere/promovare pe arena „Dan Pătinișanu”, începând cu ora 20,30.

ACS Poli: Curileac – Străuț, Bocșan, Cânu, Neagu – Artean, Soljic – Bărbuț, Croitoru, Doman – Popovici. Pe bancă: Straton – Șeroni, Scutaru, Fucek, Mailat, Drăghici, Henrique. Antrenor: Ionuț Popa

UTA: Miron –  Adili, Manea, Gligor, Burlă – Strătilă, Chindriș, Copil, Muntean – Curtuiuș, Petre. Pe bancă: Barna, Vîlceanu, Polgar, Stahl, Tănase, Piccioni, Jorza. Antrenor: Laurențiu Roșu

Arbiri: George Găman (Craiova) – Octavian Șovre (Oradea) și Mircea Orbuleț (București). Rezervă: Marcel Bîrsan (București)

Observator FRF: Stan Prodan (Alexandria). Observator LPF: Viorel Ilinca (Pitești).

1. TIMIȘOARA – FC UTA ARAD 2 – 0 ȘI UTA ARE ȘANSE MINUSCULE LA PROMOVARE. DIFERENȚĂ MARE DE VALOARE DINTRE LIGA 1 ȘI 2.

0
    0
  2. santemi zero mijloc zero nu pasam nimic saracul adili lupta de parca el singur ar fi aradean si un pic stratila ce cauta copil cu chindris nu stiu ori schimbam ceva ori luam scor

0
    0
    1. CORECT !!! Am vazut si pe comentariul Prosport ca golul doi a fost marcat din pozitie de offside plus ca Bocsan a cazut peste Adi Petre in careu si arbitrul s-a facut ca ploua !!!

0
      0
  3. Va mai trebuie baraje ? Pai un sezon intreg unii comentatori scriu pe aici ca jucatorii sint nulitati iar echipa nu joaca nimic ,voi ce ati asteptat sa vedeti? Vrei promovare adu jucatori nu balerine gen Copil ….e doar repriza intîi poate ne si umilesc cu un 4-5 la 1 ….

0
    0
  4. Ne fura a cu arbitrul de ne rupe !!!!!! Nu am jucat nimic , dar nu e motiv sa fim furati in asa hal !!!!!!!!!!

0
    0
  5. Lasa ne amagim iar 1 an suporteri canta spera si la anul cu mic cu mare iar la baraj , ca o vb mare din italia spune ca nu exista 2 fara 3

0
    0
  6. Iar arbitrii? La golul lui Stratila nu a fost fault in atac? Greseli si de o parte si de alta, dar unora le place sa se lamenteze tot timpul!

0
    0
  7. La pauza dacă era 5-0 pt. Timișoara …nu se supăra nimeni , arbitrajul a fost ,,pro uta,, dar oricum părerea mea personală este ca Timișoara este echipa mai buna.

0
    0
    1. Poate in capul tau de…lup a fost proArad . Ati ratat de fraieri , dar daca arbitrul era corect la pauza scorul era 1-1, asa ca sa ii spuneti bogdaproste ca va scos din c….

0
      0
  8. Pe mine m-a deranjat mai mult comentatorul tv decat arbitrajul. Cred ca asa comentariu subiectiv pro Poli e inadmisibil. Altfel..suntem in carti. Batem 1-0 la Siria. La pauza eram disperat dar am revenit si avem sanse. Forza UTA