Arhivă articole

O indiancă – în pregătiri cu gimnastele CSM-ului


Gimnastele de la CS Municipal Arad se pregătesc de startul oficial al sezonului intern. Alături de ele, s-a aflat timp de o săptămână şi o sportivă din Klagenfurt (Austria), de origine indiancă, Shratha Shintre, sosită la Arad alături cei doi antrenori, mama sa şi Iosif Cojocariu – român plecat în Austria de 10 ani. „S-a antrenat alături de noi, ea pregătind Naţionalele din Austria. I-a plăcut mult şi se va întoarce aici în aprilie, pentru un nou stagiu de pregătire. Ne gândim chiar la un schimb de experienţă cu cei din Austria”, ne-a declarat antrenorul secţiei de gimnastică artistică la CSM, Ciprian Hegyi.

Primăvara aduce Naţionale, la Arad!

Primul examen important al gimnastelor arădene e Cupa „Emilia Eberle”, competiţie ce se va desfăşura în oraşul nostru, în perioada 27-29 martie: „S-au înscris deja şapte cluburi din ţară, sperăm să avem o participare numeroasă. Va fi o repetiţie bună înaintea Naţionalelor de juniori III, nivel 1 şi 2 – 16-18 mai, de la Arad, competiţie găzduită de Polivalenta din oraşul nostru. Ne bucurăm să aducem acasă, după 30 de ani, o ediţie a Campionatelor Naţionale”, mai spune Hegyi. Altfel, cea mai bună gimnastă arădeană a momentului, Iulia Berar, se află în pregătire la lotul naţional, ea sperând să prindă Mondialele din toamnă.

csmarad.ro

1
0

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.