29/11/2020

sportarad

stiri sportive din judetul arad

Livetext, ora 15.00: CSM Reșița – Gloria LT Cermei 5-1 și Metalurgistul Cugir – Crișul Chișineu-Criș 1-1, final

Începând cu ora 15.00 vă vom relata cele mai importante aspecte de la partidele de Liga a III-a, seria patra, contând pentru etapa a 16-a, dintre CSM Reșița – Gloria LT Cermei și Metalurgistul Cugir – Crișul Chișineu-Criș.

CSM Reșița – Gloria LT Cermei 5-1, final

Formații oficiale:

Reșița: Zimmermann – Szijj, Bactăr, Vlădia, Vadasis – Săulescu, Breșneni, Mierlici, Vădrariu – Ene, Staicu. Rezerve: Toader – Musteta, Săndescu, Bagherea, Toma, Găman. Antrenor: Leontin Doană.

Cermei: Gârlea – Polgar, Rogojan, Nistor, Sabău – Mihuța – Mager, Vezan, Vlad, A. Iuga – Capătă. Rezerve: Stănilă – Dolga, Gruiescu, Matiș, Ciubotariu, Bulza, Prună. Antrenor: Radu Anca.

Arbitri: Omar Dumitrică – Pompiliu Barbu, Daniela Constantinescu (toți din Craiova)

Observatori FRF: Ioan Mureșan și Florin Mierea (ambii din Timișoara)

Min.1 A început partida, gazdele joacă în roșu cu negru iar oaspeții în alb complet. Vremea foarte bună, soare, în tribune sunt circa 300 de spectatori.

Min.7 Vădrariu a șutat de la 20 de metri, mingea a trecut peste poartă.

Min.16 Centrare Vădrariu din lovitură liberă de la 40 de metri, Breșneni a trimis cu capul din careu puțin pe lângă poartă.

Min.25 Reșița are posesia, Cermeiul se apără și încearcă să joace pe contraatac.

Min.35 Mihuța a primit cartonaș galben.

Min.38 Ene pasează în careu la Breșneni care șutează în blocaj de la 11 metri.

Min.42 Capătă a trimis o lovitură de cap din careu dar mingea a fost respinsă de Zimmermann.

Min.43 Penalty pentru Reșița pentru un henț în careu a lui

Min.44 GOL Reșița! Vădrariu a transformat lovitura de pedeapsă: 1-0

Min.45 Pauză.

Min.46 A început repriza a doua, fără schimbări în cele două garnituri.

Min.49 Cermeiul a început bine repriza a doua, are mingea de 2 minute în jumătatea Reșiței.

Min.55 Polgar a șutat de la amrginea careului dar a respins Zimmermann.

Min.56 Schimbare la Reșița, iese Mierclici și intră fostul utist, Toma.

Min.56 GOL Reșița. Ene a șutat pe jos de la 18 metri: 2-0

Min.64 Schimbare la Cermei, Prună i-a luat locul lui A. Iuga.

Min.65 GOL Reșița! Staicu a marcat din șapte metri: 3-0

Min.65 Schimbare la Cermei, Gruiescu i-a luat locul lui Mager.

Min.66 Schimbare la Cermei, Ciubotariu a intrat în locul lui Mihuța.

Min.68 GOL Reșița! Săulescu scapă singur cu portarul și înscrie: 4-0

Min.71 Schimbare la Reșița: Ene a ieșit și a intrat Babei.

Min.74 Capătă a șutat pe lângă poartă din interiorul careului.

Min.85 Schimbare la Reșița, iese Vadasis și intră Găman

Min.85 GOL Reșița! Staicu marchează din careu: 5-0

Min.86 Ultima schimbare la Reșița, iese Săulescu și intră Bagherea

Min.89 GOL Cermei! Capătă a marcat cu un șut la colțul lung: 5-1

Min.90+3 Final de meci.

Metalurgistul Cugir – Crișul Chișineu-Criș   1-1, final

Cugir: Crivăț – Bold, Ov. Morariu, I. Grozav, Vitinha – Șaucă, Dican, P. Păcurar, Dicu – Necșulescu – Cîrstean. Rezerve: Bănică – Șuteu, Lang, Neagu, Dohotariu, Vărărean, Făgărășanu. Antrenor: Călin Moldovan

Crișul: Dagău – Clej, Pavel, Siminic, Suslak – Piț, Gâlcă, Ianc, Bozian – Modan, Matei. Rezerve: Mucha – Lazăr, Sabău, Lezeu, Lung, Maghici, Ciornei. Antrenor: Adrian Abrudean.

Arbitri: Claudiu Ștef – Vlăduț Gaspar, Balint Albu (toți din Târgu Mureș)

Observatori FRF: Dinu Lucaciu (Cluj) și Dorin Micșa(Timișoara)

Min.29 GOL Cugir! Necșulescu a trimis la vinclu direct din lovitură liberă de la 23 de metri.

Min.48 Bozian a primit cartonaș roșu.

Min.79 Modan a egalat!

Cu ajutorul colegilor de la ziarulunirea.ro puteți urmări în format livetext partida AICI.