Etapa a doua, singura din primele 8 fără derby-uri arădene în Liga 3-a: Pe 9 noiembrie avem „dublă”: Criș – Cermei și Sebiș – Lipova!

Etapa a doua, singura din primele 8 fără derby-uri arădene în Liga 3-a: Pe 9 noiembrie avem „dublă”: Criș - Cermei și Sebiș - Lipova!

Județul Arad este cel mai bine reprezentat în seria a IV-a a Ligii a 3-a. După promovarea celor de la Progresul Pecica, numărul formațiilor arădene a crescut la cinci și odată cu el și cel al derby-urilor județene. Majoritatea dintre ele sunt concentrate în prima parte a turului de campionat, etapa cu numărul doi fiind singura din primele 8 ce nu programează o „ciocnire” între divizionarele terțe arădene. Avem și o „dublă”, dar spre finalul turului, pe 9 noiembrie. Dar iată tabloul celor zece 10 derby-uri arădene rezultat după tragerea la sorți a țintarului Ligii a 3-a:

Etapa I, 24 august: Progresul Pecica – Crișul Chișineu Criș

Etapa III-a, 7 septembrie: Național Sebiș – Gloria Lunca-Teuz Cermei

Etapa a IV-a, 14 septembrie 2019:  Gloria Lunca-Teuz Cermei – Șoimii Lipova

Etapa a V-a, 21 septembrie 2019: Național Sebiș – Crișul Chișineu Criș

Etapa a VI-a, 28 septembrie 2019: Crișul Chișineu Criș – Șoimii Lipova

Etapa a VII-a, 05 octombrie 2019: Național Sebiș – Progresul Pecica

Etapa a VIII-a, 12 octombrie 2019: Progresul Pecica – Șoimii Lipova

Etapa a XII-a, 09 noiembrie 2019: Crișul Chișineu Criș – Gloria Lunca-Teuz Cermei și Național Sebiș – Șoimii Lipova

Etapa a XIV-a, 23 noiembrie 2019: Progresul Pecica – Gloria Lunca-Teuz Cermei

Mai jos vă prezentăm programul integral al turului de campionat în seria a IV-a a Ligii a 3-a, ediția 2019-2020.

 

Etapa I, 24 august 2019

Fortuna Becicherecu Mic – ACS Poli Timișoara

Progresul Pecica – Crișul Chișineu Criș

CSC Dumbrăvița – LPS Cetate Deva

Ghiroda și Giarmata Vii – Gloria Lunca-Teuz Cermei

Viitorul Dăești – CS Hunedoara

Național Sebiș – Flacăra Horezu

Șoimii Lipova – U Craiova

Gilortul Târgu Cărbunești – ACSO Filiași

 

Etapa a II-a, 31 august 2019

ACS Poli Timișoara – ACSO Filiași

U Craiova  – Gilortul Târgu Cărbunești

Flacăra Horezu – Șoimii Lipova

CS Hunedoara – Național Sebiș

Gloria Lunca-Teuz Cermei – Viitorul Dăești

LPS Cetate Deva – Ghiroda și Giarmata Vii

Crișul Chișineu Criș – CSC Dumbrăvița

Fortuna Becicherecu Mic – Progresul Pecica

 

Etapa a III-a, 07 septembrie 2019

Progresul Pecica – ACS Poli Timișoara

CSC Dumbrăvița – Fortuna Becicherecu Mic

Ghiroda și Giarmata Vii – Crișul Chișineu Criș

Viitorul Dăești – LPS Cetate Deva

Național Sebiș – Gloria Lunca-Teuz Cermei

Șoimii Lipova – CS Hunedoara

Gilortul Târgu Cărbunești – Flacăra Horezu

ACSO Filiași – U Craiova

 

Etapa a IV-a, 14 septembrie 2019

ACS Poli Timișoara – U Craiova

Flacăra Horezu – ACSO Filiași

CS Hunedoara – Gilortul Târgu Cărbunești

Gloria Lunca-Teuz Cermei – Șoimii Lipova

LPS Cetate Deva – Național Sebiș

Crișul Chișineu Criș – Viitorul Dăești

Fortuna Becicherecu Mic – Ghiroda și Giarmata Vii

Progresul Pecica – CSC Dumbrăvița

 

Etapa a V-a, 21 septembrie 2019

CSC Dumbrăvița – ACS Poli Timișoara

Ghiroda și Giarmata Vii – Progresul Pecica

Viitorul Dăești – Fortuna Becicherecu Mic

Național Sebiș – Crișul Chișineu Criș

Șoimii Lipova – LPS Cetate Deva

Gilortul Târgu Cărbunești – Gloria Lunca-Teuz Cermei

ACSO Filiași – CS Hunedoara

U Craiova – Flacăra Horezu

 

Etapa a VI-a, 28 septembrie 2019

ACS Poli Timișoara – Flacăra Horezu

CS Hunedoara – U Craiova

Gloria Lunca-Teuz Cermei – ACSO Filiași

LPS Cetate Deva – Gilortul Târgu Cărbunești

Crișul Chișineu Criș – Șoimii Lipova

Fortuna Becicherecu Mic – Național Sebiș

Progresul Pecica – Viitorul Dăești

CSC Dumbrăvița – Ghiroda și Giarmata Vii

 

Etapa a VII-a, 05 octombrie 2019

Ghiroda și Giarmata Vii – ACS Poli Timișoara

Viitorul Dăești – CSC Dumbrăvița

Național Sebiș – Progresul Pecica

Șoimii Lipova – Fortuna Becicherecu Mic

Gilortul Târgu Cărbunești – Crișul Chișineu Criș

ACSO Filiași – LPS Cetate Deva

U Craiova  – Gloria Lunca-Teuz Cermei

Flacăra Horezu – CS Hunedoara

 

Etapa a VIII-a, 12 octombrie 2019

ACS Poli Timișoara – CS Hunedoara

Gloria Lunca-Teuz Cermei – Flacăra Horezu

LPS Cetate Deva – U Craiova

Crișul Chișineu Criș – ACSO Filiași

Fortuna Becicherecu Mic – Gilortul Târgu Cărbunești

Progresul Pecica – Șoimii Lipova

CSC Dumbrăvița – Național Sebiș

Ghiroda și Giarmata Vii – Viitorul Dăești

 

Etapa a IX-a, 19 octombrie 2019

Viitorul Dăești – ACS Poli Timișoara

Național Sebiș – Ghiroda și Giarmata Vii

Șoimii Lipova – CSC Dumbrăvița

Gilortul Târgu Cărbunești – Progresul Pecica

ACSO Filiași – Fortuna Becicherecu Mic

U Craiova – Crișul Chișineu Criș

Flacăra Horezu – LPS Cetate Deva

CS Hunedoara – Gloria Lunca-Teuz Cermei

 

Etapa a X-a, 26 octombrie 2019

ACS Poli Timișoara – Gloria Lunca-Teuz Cermei

LPS Cetate Deva – CS Hunedoara

Crișul Chișineu Criș – Flacăra Horezu

Fortuna Becicherecu Mic – U Craiova

Progresul Pecica – ACSO Filiași

CSC Dumbrăvița – Gilortul Târgu Cărbunești

Ghiroda și Giarmata Vii – Șoimii Lipova

Viitorul Dăești – Național Sebiș

 

Etapa a XI-a, 02 noiembrie 2019

Național Sebiș – ACS Poli Timișoara

Șoimii Lipova – Viitorul Dăești

Gilortul Târgu Cărbunești – Ghiroda și Giarmata Vii

ACSO Filiași – CSC Dumbrăvița

U Craiova  – Progresul Pecica

Flacăra Horezu – Fortuna Becicherecu Mic

CS Hunedoara – Crișul Chișineu Criș

Gloria Lunca-Teuz Cermei – LPS Cetate Deva

 

Etapa a XII-a, 09 noiembrie 2019

ACS Poli Timișoara – LPS Cetate Deva

Crișul Chișineu Criș – Gloria Lunca-Teuz Cermei

Fortuna Becicherecu Mic – CS Hunedoara

Progresul Pecica – Flacăra Horezu

CSC Dumbrăvița – U Craiova

Ghiroda și Giarmata Vii – ACSO Filiași

Viitorul Dăești – Gilortul Târgu Cărbunești

Național Sebiș – Șoimii Lipova

 

Etapa XIII, 16 noiembrie 2019

Șoimii Lipova – ACS Poli Timișoara

Gilortul Târgu Cărbunești – Național Sebiș

ACSO Filiași – Viitorul Dăești

U Craiova  – Ghiroda și Giarmata Vii

Flacăra Horezu – CSC Dumbrăvița

CS Hunedoara – Progresul Pecica

Gloria Lunca-Teuz Cermei – Fortuna Becicherecu Mic

LPS Cetate Deva – Crișul Chișineu Criș

 

Etapa a XIV-a, 23 noiembrie 2019

ACS Poli Timișoara – Crișul Chișineu Criș

Fortuna Becicherecu Mic – LPS Cetate Deva

Progresul Pecica – Gloria Lunca-Teuz Cermei

CSC Dumbrăvița – CS Hunedoara

Ghiroda și Giarmata Vii – Flacăra Horezu

Viitorul Dăești – U Craiova

Național Sebiș – ACSO Filiași

Șoimii Lipova – Gilortul Târgu Cărbunești

 

Etapa a XV-a, 30 noiembrie 2019

Gilortul Târgu Cărbunești – ACS Poli Timișoara

ACSO Filiași – Șoimii Lipova

U Craiova  – Național Sebiș

Flacăra Horezu – Viitorul Dăești

CS Hunedoara – Ghiroda și Giarmata Vii

Gloria Lunca-Teuz Cermei – CSC Dumbrăvița

LPS Cetate Deva – Progresul Pecica

Crișul Chișineu Criș – Fortuna Becicherecu Mic

Facebook Comments
0
0

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.