Liga a 2-aLiga a 3-a

Cele două Pandurii au fost eliminate din turul trei al Cupei Românie de Horezu și Craiova (cu Bodea decisiv la penalty-uri), Rapidul – peste Daco-Getica!

Cu ajutorul colegilor de la liga2.prosport.ro, va putem oferi toate rezultatele înregistrate ieri și azi în turul trei al Cupei României. Trei sunt divizionarele secunde care au părăsit competiția, cu mențiunea că Daco-Getica a fost eliminată chiar de colega de campionat, Rapid București. Dar iată toate rezultatele, cu mențiunea că echipele subliniate cu roșu au obținut calificarea în turul 4 ce va avea loc pe 10-12 septembrie 2019:

Marţi, 27 august, ora 17:30

UNIREA MIRCEŞTI – AEROSTAR BACĂU   3-5, după loviturile de departajare(1-1 după 90 şi 120 de

minute, 2-4 la lovituri de departajare)

Marcatori: Codruţ Cârjă (27) / Cosmin Nemţanu (36)

CS FĂUREI – DACIA UNIREA BRĂILA  3-1

Marcatori: Stelian Nicoliţă (69), Bănel Nicoliţă (89), Fineas Roată (90+4) / Daniel Mihalcea (6)

VEDIŢA COLONEŞTI – ACSO FILIAŞI   3-1

Marcatori: Alexandru Cincă (20, 75, 85) / Claudiu Ghighilicea (90 – penalty)

VOINŢA LUPAC – RIPENSIA TIMIŞOARA  0-4

Marcatori: Denis Golda (11), Adrian Popa (19 – penalty), Alexandru Neagu (28), Ion Vasluian (43)

CSC GHIRODA ŞI GIARMATA VII – ACS POLI TIMIŞOARA   6-1

Marcatori: Alexandru Baranyi (10, 11, 22, 43), Ionuţ Ianc (51, 68) / Marco Buga (64)

ŞOIMII LIPOVA – UTA ARAD  0-1

Marcator: Cristian Bustea (8)

CSC SÂNMARTIN – LUCEAFĂRUL ORADEA   4-1

Marcatori: Alexandru Sorian (45+1), Marian Arsene (62), Sergiu Pop (79), Florin Pop (88) / Vlad Costea (25)

UNIREA DEJ – SĂNĂTATEA CLUJ  0-3

Marcatori: Dan Roman (31), Laurenţiu Rus (34), Raul Ciupe (48 – penalty)

UNIREA UNGHENI – AVÂNTUL REGHIN   3-5, după prelungiri (3-3 după 90 de minute)

Marcatori: Lucian Bungărdean (20), Rareş Ruja (84), Victor Căliani (86) / Cristian Chirilă (9), Adrian Murar (27), David Potor (74), Florin Truţă (101), Nicolas Berki (110)

Marţi, 27 august, ora 19:00

CSM ALEXANDRIA – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE   0-2

Marcatori: Cătălin Pîrvulescu (30), Claudiu Juncănaru (90)

Miercuri, 28 august, ora 17:30

MINAUR BAIA MARE – FOTBAL COMUNA RECEA  0-2

Marcatori: Alin Bota (29 – penalty), Adrian Micaş (45+3 – penalty)

FORESTA SUCEAVA – BUCOVINA RĂDĂUŢI   3-0

Marcatori: Alexandru Ichim (6), Alexandru Marin (34), Cornel Căinari (84)

CSM CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ – FK CSIKSZEREDA  0-1

Marcator: Nobert Varga (86)

CSM FOCŞANI – SC OŢELUL GALAŢI   3-1, după prelungiri (1-1 după 90 de minute, 3-1 după 120 de minute)

Marcator: Ciprian Petre (90+1 – penalty), Mădălin Predoiu (97), Cătălin Costin (110) / Marius Matei (25)

KSE TÂRGU SECUIESC – OLIMPIC CETATE RÂŞNOV   0-2

Marcator: Andrei Lascu (62), Bogdan Botea (72)

METALUL BUZĂU – SCM GLORIA BUZĂU   3-2, în prelungiri (0-0 după 90 şi 120 de minute, 3-2 la loviturile de departajare)

Au marcat la loviturile de departajare: Patrick Benga, Andrei Grăjdan, Cătălin Bardaş / Richardo Mihalache, Branislav Luptak

Au ratat la loviturile de departajare: Constantin Ispir / Ciprian Perju, Daniel Vîlsan

FLACĂRA MORENI – PROGRESUL SPARTAC   3-1

Marcatori: Cosmin Anton (14), Claudiu Niculăescu (17), Iulian Drăgan (52) / Ispas (86)

STEAUA BUCUREŞTI – CS BALOTEŞTI   4-0

Marcatori: Andrei Antohi (3), Robert Elek (29), Ovidiu Morariu (67), Rareş Enceanu (77)

SC POPEŞTI LEORDENI – CS AFUMAŢI   5-4, după lovituri de departajare (1-1 după 90 şi 120 de minute, 4-3 la lovituri de departajare)

Marcatori: … (31) / … (49)

CS TUNARI – UNIREA SLOBOZIA   1-0

Marcator: Ioan Drăgan (89)

RAPID – DACO-GETICA BUCUREŞTI   2-1

Marcatori: Amir Jorza (49), Matias Roskopf (66) / Gabriel Răducan (37)

FLACĂRA HOREZU – PANDURII TÂRGU JIU   2-0

Marcator: Mansour Gueye (7), Ion Simeanu (90)

INTER PETRILA – CSM REŞIŢA   1-5

Marcatori: Adrian Câmpean (15 – penalty) / Florin Cioablă (41 – penalty), Gelu Velici (50, 87), Marius Coman (54 – penalty), Alin Babei (65)

CRIŞUL CHIŞINEU CRIŞ – GLORIA LUNCA TEUZ CERMEI   6-0

Marcatori: Calvin Aly Tolmbaye (7), Constantin Roşu (28), Sergiu Sabău (41), Angelo Cocian (50 – penalty), Raul Ember (64), Alexandru Birău (88)

MĂGURA CISNĂDIE – INDUSTRIA GALDA  4-6, după lovituri de departajare (1-1 după 90 şi 120 de minute, 3-5 la lovituri de departajare)

Marcatori: Paul Dragomir (17) / Alexandru Cioară (3)

miercuri, 28 august, ora 19:00

U CRAIOVA 1948 SA – VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU  8-7 (2-2 după 120 de minute)

Marcatori: Vlad Pop (31), Alexandru Raicea (82) / Victoraş Astafei (78 – penalty), Raul Hăjmăşan (89)

Au marcat la loviturile de departajare: Costinel Gugu, Vlad Pop, Vlad Boţia, Kevin Trabalka, Claudiu Codoban, Ionuţ Tănase / Victoraş Astafei, Alexandru Gîrbiţă, Marius Cioiu, Francois Yabre, Alexandru Bădăuţă

Roberto Bodea a apărat al șaselea penalty, în fața lui Paul Chiorean

Joi, 29 august, ora 20:00
Victoria Cumpăna – Farul Constanţa

Faza a IV-a: 10-12 septembrie 2019
– participă 36 de echipe: 27 echipe calificate din faza a III-a naţională şi 9 echipe din Liga 2. Se vor disputa 18 meciuri.
Şaisprezecimile de finală: 24 – 26 septembrie 2019
– participă 32 de echipe: 18 echipe calificate din faza a IV-a naţională şi 14 echipe din Liga 1. Se vor disputa 16 meciuri.
Optimile de finală: 29 – 31 octombrie 2019
– participă 16 echipe calificate din şaisprezecimile de finală. Se vor disputa 8 meciuri.
Sferturile de finală: 3 – 5 martie 2020
– participă 8 echipe calificate din optimile de finală. Se vor disputa 4 meciuri.
Semifinalele, manşa tur: 21 – 23 aprilie 2020
– participă 4 echipe calificate din sferturile de finală. Se vor disputa 2 meciuri.
Semifinalele, manşa retur: 12 – 14 mai 2020
Finala: 23 mai 2020
– participă 2 echipe calificate din semifinale. Se va disputa un meci.