Arădeanul Man a debutat în Serie A, dar Parma se întoarce cu mâna goală de la Napoli

Arădeanul Dennis Man a debutat la Parma, în eșecul 0-2 al echipei sale la Napoli. Chiar dacă transferul s-a realizat în urmă cu câteva zile, jucătorul transferat de italieni de la FCSB a fost introdus în teren la meciul cu echipa lui Gennaro Gattuso pentru ultimele 10 minute ale partidei.

Dennis Man a intrat în locul lui Brugman, schimbarea fiind una surprinzătoare, având în vedere că arădeanul are doar un antrenament împreună cu noii săi colegi. Trebuie menționat că imediat după debutul fotbalistului român, Parma a încasat un gol de la Napoli, scorul majorându-se la 2-0.

Echipa vizitatoare pe arena „Diego Armando Maradona” nu a avut prea mult posesia nici la 2-0, astfel că Man nu s-a întâlnit prea mult cu balonul. Chiar în ultimul minut de joc a reiușit un câlcâi de efect pentru un coleg, dar faza nu a continuat periculos pentru poarta lui Ospina.