567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Comisia Centrală a Arbitrilor l-a delegat pe ilfoveanul Ionuț Coza la partida de mâine, dintre Astra Giurgiu și UTA. „Roș-albii” au un parcurs perfect cu arbitrul din Cernica la centru: trei victorii din trei partide, toate pe teren străin.

Coza a arbitrat-o pe UTA la un succes cu 3-1 pe terenul Gloriei Bistrița în 2014, la singura victorie din play-off-ul de promovare de anul trecut, 2-0 la Mioveni, și la triumful cu 1-0 de la Voluntari, din această ediție de Liga 1, când Erico a adus trei puncte pentru arădeni cu o lovitură de cap în al patrulea minut de prelungire.

Mâine, de la ora 17:30, Coza va fi asistat la cele două linii de Vlad Bârleanu (București) și Gero Szabo (Cluj-Napoca), în timp ce rezervă va fi Vlad Băban, din Iași. Observator a fost delegat Nicolae Marodin, din capitală.

5
0
loading...

2 comentarii la articolul: “UTA are victorii pe linie cu „centralul” de mâine, de la Giurgiu, ultima chiar în debutul acestui an!

1. Astra este macinata de problemele dopajului,amenintata cu eliminarea din competitie,dar cum sa se intample asa ceva?….Ionita isi schimba declaratiile peste noapte,ca si la Smardan,Balaj ia in considerare,ANAL-izeaza,si la presiuni,va spune ca nu s-a intamplat nimic,doar un biet Nurofen,luat nesabuit,fara acceptul medicului si al clubului,ca se simtea racit….De rasul curcilor….Pai ti-ai bagat-o in vena,sau nu???Degeaba incerci acum,prin toate tertipurile,sa te dai porumbelul pacii…Interesant..:-))))