Cluburi polivalente

Arădeanca Denise Bejan e vicecampioană națională la triatlon (copii 1 și 2)

La finalul săptămânii, sala de atletism „Ioan Soter” din București a fost gazda „naționalelor” de copii 1 și 2. Denise Bejan (CS Universitatea) a adus Aradului o nouă prețioasă medalie de argint, după cea de la tetratlon, din vara anului trecut.

De această dată, sportiva pregătită de Olivia Brosovszki a urcat pe locul 2 în proba de triatlon, cu un total de 1742 de puncte, cu 20 mai puține decât câștigătoarea Luiza Iordache (CSȘ 6 București). Bejan a alergat 60 de metri în 8 secunde și 60 de sutimi, cursa de 800 de metri în 2 minute și 38 de secunde, iar cel mai bun rezultat în proba de săritură în lungime a fost 4,74 metri.

Pe plan local, Denise Bejan(13 ani) a câștigat fără probleme faza județeană a concursului de tetratlon, organizat de Ministerul Educației și va reprezenta județul nostru la finala de la Craiova. Tot tânăra arădeancă, elevă la Școala Gimnazială Aurel Vlaicu, va reprezenta Aradul și la finala de cros, de la Botșani.