Echipele arădene au ieșit din cursa pentru Supercupa României la minifotbal și nici nu merg la turneul final de la Râmnicu Vâlcea!

Zi nefastă pentru formațiile arădene la Iași, acolo unde se desfășoară Supercupa României la minifotbal. Napoli a câștigat doar un meci din două, în timp ce Red Fighters le-a pierdut pe ambele și aventurile lor în prezenta stagiune se încheie aici.
Campioana de anul trecut a Ligii DeSavoia a început ziua cu eșecul ce a scos-o deja din calcule pentru ocuparea unuia dintre primele două locuri în Grupa C. Napoli a cedat, 0-3, cu Borussia Hermannstadt, iar victoria cu 5-1 (marcatori Filimon 2, Pantin, Prică și Stejar) în fața celor de la Prietenașii Brăila, din cursul serii, nu a contat decât pentru un loc 3 final în grupă ce contează doar pentru statistică. În capitala Moldovei, Cosmin Bătrân, Andrei Ștefan și Cristian Negrea au contat pe: Sebastian Huțan, Alex Stejar, Paul Tuduca, Marcel Bercu, Claudiu Ban, Alexandru Gornic, Darius Pîrv, Adrian Piț, Ionuț Prică, Vlad Filimon, Alexandru Simion, Claudiu Pantin și Darius Nadiu.
În doar 8 jucători, Red Fighters pare că a cedat mai degrabă fizic în cea de-a doua zi de competiție. Băieții lui Luca Alecu au pierdut ultimele dispute de la Iași cu același scor: 2-3 și termină ultimii în Grupa G cu doar 3 puncte strânse. Adversarii de azi: Ivacec Vaslui (goluri Otiș și Sabău) și Cristuru Secuiesc („dublă” Otiș). Paul Soltesz – Daniel Crișan, Adrian Dumitrean, Florin Betea, Sergiu Sabău, Alexandru Manea, Ionuț Busuioc și Alexandru Otiș au reprezentat „războinicii” de pe Mureș la Supercupă.
Prin urmare, peste două săptămâni, la turneul final al „naționalelor de mini-fotbal de la Râmnicu Vâlcea, Aradul va fi reprezentat doar de Luciano.

