Cluburi polivalente

Gimnaste de argint la „naționalele” junioarelor, de la Constanța!

Sportivele de la Clubul Sportiv Municipal Arad au lăsat o impresie foarte bună la Campionatul Naţional de gimnastică pe echipe şi individual compus rezervate junioarelor. Sub coordonarea profesorilor Carina Franiov şi Ciprian Hegyi, micuţele gimnaste au obţinut trei medalii şi alte câteva clasări onorabile în competiţia desfăşurată în oraşul de la malul mării.

În primul rând, echipa de junioare 3, nivel 7 (9 ani), formată din: Anya Stanica, Alesia Albulescu, Ruhama Lelita, Selena Lazea şi Adelina Munteanu s-a clasat pe locul 2, devenind vicecampioane naţionale. În concursul individual compus, Anya Stanica s-a clasat pe locul 4, Alesia Albulescu pe 5, Selena Lazea pe 10, Ruhama Lelita pe 13, iar Adelina Munteanu Adelina pe 15.

Şi echipa de junioare 3, nivel 6 (10 ani ), a cucerit argintul naţional, în formula: Victoria Mârza, Alexandra Zimerman și Selena Kapca. La individual compus, Selena Kapca a devenit vicecampioana naționala, în timp ce colegele ei, Victoria Mârza și Alexandra Zimerman, s-au clasat pe locurile 12, respectiv, 14.

În competiţia junioarelor I (13 ani), Cercea Marcela a obţinut calificarea pentru finala din toamnă de pe locul doi la individual compus.