Gol spectaculos marcat de Dennis Man în deplasarea Parmei la Ascoli! VIDEO

Arădeanul Dennis Man a marcat un gol de autor pentru Parma, în victoria „cruciaților” de astăzi, 3-1 în deplasare, cu Ascoli. Trimis în teren în minutul 55, atacantul crescut de UTA a înscris în minutul 66 golul cu numărul 3 al oaspeților. Man a făcut slalom printre fundașii adverși și l-a bătut pe portarul advers cu un șut în cros din interiorul careului mic.

Internaționalul român se află la a doua reușită din acest sezon, după cea cu Bari din runda inaugurală din Serie B. Golul de azi i-a impresionat pe cei de la Parma Live, care au lăudat reușita românului: „Gol minunat pentru Dennis Man!”, notează sursa citată.

În urma succesului obținut asăzi, Parma a urcat pe locul 6 în Serie B, obținând a doua victorie stagională. Celălalt român din lotul lui Fabio Pecchia, Valentin Mihăilă, s-a accidentat în această săptămână și va absenta pentru câteva luni.

Selecționerul Edi Iordănescu a anunțat astăzi lista finală a fotbaliștilor convocați pentru ultimele două partide din Liga Națiunilor, iar arădeanul se regăsește și el pe lista antrenorului. Man a adunat 14 selecții până în prezent la prima reprezentativă, reușind să și marcheze de 4 ori.