UTA Arad

Utistul Postolachi, prima schimbare a Republicii Moldova în victoria cu Liechtenstein

Selecționata Republicii Moldova a terminat cu un succes meciurile din Liga Națiunilor, 2-0, pe teren propriu cu Liechtenstein. Ambele reușite au venit în prelungirile partidei și au purtat semnătura lui Stînă, dar au mai contat doar la capitolul statistică, fiindcă grupa a câștigat-o Letonia (1-1 în Andorra), obținând implicit promovarea în Liga C.

Jucătorii celor de la Voluntari Armaș, Rață și Damașcan au fost integraliști pentru naționala de peste Prut, în timp ce Virgiliu Postolachi a intrat pe teren după pauză. Atacantul UTA-ei l-a înlocuit pe Motpan, dar rămâne fără gol marcat și după a 5-a selecție la naționala Moldovei.

1. Slăbuț, nu prea s-a întâlnit cu mingea. În schimb Damascan de la Sepsi foarte activ și cu personalitate, deși e și el foarte tânăr.