Liga a 3-a

Crișul – Lipova și Ineu – Pecica, derby-urile arădene din turul doi al Cupei României!

O singură echipă arădeană nu a obținut biletele pentru turul doi al Cupei României. Gloria Lunca Teuz Cermei a fost scoasă din competiție de conjudețeana ACB Ineu, în timp ce Pecica și Crișul au câștigat în deplasaările de la Periam și Diosig. Astăzi, Federația Română de Fotbal a făcut împerecherile pentru turul secund, în care intră 60 de echipe, la cele trei divizionare terțe arădene care au jucat ieri adăugându-se și Șoimii Lipova.

Iar FRF a decis ca echipele din județul nostru să se dueleze între ele, după „rețeta” Crișul Chișineu Criș – Șoimii Lipova, respectiv ACB Ineu – Progresul Pecica. Interesant este că formațiile din Chișineu Criș și Lipova s-au duelat în aceeași fază a competiției și anul trecut, oaspeții impunându-se cu un clar 6-1. Pe banca „șoimilor”se afla Adi Abrudean, care acum a revenit la Crișul alături de directorul sportiv, Ciprian Pătroi și alți fotbaliști. Apoi, pecicanii lui Stupar vor fi la a doua deplasare stagională, plecând cu prima șansă și la Ineu.

Dar, programul complet al meciurilor programate miercuri, 9 august, de la ora 17:30:, e următorul: