Stranieri aradeni

Dennis Man a contribuit la victoria Parmei contra lui Como, cu al patrulea gol stagional! + VIDEO

Revenit de la națională, unde nu a reușit să înscrie, arădeanul Dennis Man și-a redeschis „contul” în Italia. Atacantul lui Parma a avut nevoie de doar 8 minute pentru a puncta contra lui Como, în deschiderea rundei cu numărul 10 din Serie B. Fotbalistul plecat de la UTA a combinat cu Benedyczak în partea dreaptă a careului, s-a strecurat printre adversari și a finalizat pe sub portar, din unghi.  Congolezul Charpentier a făcut 2-0 pentru emiliani, în minutul 78, iar reușita lui Barba, din al doilea minut de prelungire, a contat doar la capitolul statistică.

Parma – Como s-a terminat 2-1, iar formația arădeanului e lider în Serie B, la 4 puncte distanță de Palermo, care – însă – are două meciuri mai puțin disputate, Man e la al 4-lea gol al sezonului pentru Parma în 8 apariții oficiale. Mai are și un assist la activ și atrage tot mai mult atenția formațiilor din Serie A, care l-ar putea solicita sub formă de împrumut în iarnă.