Stranieri aradeni

Trei ore de mers cu mașina pentru arădenii care vor să-l vadă pe Dennis Man în Israel – România




UEFA a anunțat astăzi că a fost de acord cu propunerea Federației israeliene de a disputa meciurile cu România și Elveția, din preliminariile Euro 2024, pe stadionul Pancho. Acesta se află la aproximativ 50 de kilometri de Budapesta, are o capacitate de 3.800 de locuri și este gazda formației Puskás Akadémia din prima ligă maghiară.

Arena construită în Felcsút, localitatea natală a premierului maghiar, Viktor Orban, a mai găzduit un singur meci internațional până în prezent, un amical între Bulgaria și Kazahstan din martie 2018, scor 2-1.

Partida dintre Israel și România e programată pe 18 noiembrie, de la ora 21:45, iar arădenii au de parcurs aproximativ 300 de kilometri. Trei ore de mers cu mașina pentru a-l vedea, probabil, la treabă pe Dennis Man, fostul fotbalist al UTA-ei, care e în mare formă la Parma și care, atunci când a fost sănătos, a făcut mereu parte din planurile selecționerului Edi Iordănescu. În ceea ce privește accesul publicului la cele două partide, UEFA a precizat: „Prezența spectatorilor va fi permisă”.

Clasamentul grupei I

Programul partidelor rămase

  • 12 noiembrie: Kosovo – Israel (21:45)
  • 15 noiembrie: Israel – Elveția (21:45)
  • 18 noiembrie: Belarus – Andorra (19:00), Israel – ROMÂNIAElveția – Kosovo (21:45)
  • 21 noiembrie: ROMÂNIA – ElvețiaAndorra – IsraelKosovo – Belarus (21:45)

FOTO: Puskas Akademia








Articole de la JOHNNYBET



Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button