UTA Arad

Utistul Micovschi în echipa ideală a LPF: Mijlocașul lateral e la al doilea gol în tot atâtea etape!




După etape bune, Bătrâna Doamnă are din nou un fotbalist în echipa ideală gândită de revista LPF. Arădenii câștigă din nou în Superligă după două luni de la surpriza cu FCSB.

Împrumutat de Rapid la UTA, Claudiu Micovschi a devenit o piesă importantă în cadrul echipei conduse de Mircea Rednic. Fotbalistul de 24 de ani a înscris primul său gol în tricoul „roș-alb” joi, în remiza cu Farul (2-2), iar duminică, în succesul cu FC U Craiova, 3-2, și-a trecut din nou numele pe tabelă, oferind și un assist la reușita lui Ofosu.

LPF l-a recompensat pe Micovschi pentru evoluția foarte bună de pe „Ion Oblemenco” cu titlul de „jucătorul meciului”, dar și cu o prezență în echipa etapei 14: „Un gol şi o pasă decisivă. A făcut cel mai bun meci în tricoul formaţiei arădene” a fost explicația Ligii Profesioniste.

Micovschi devine al patrulea utist inclus într-o echipă a etapei în actuala stagiune, după Andrej Fabry, Diogo Rodrigues și Alexandru Benga.

Echipa etapei 14 din Superligă: Moldovan (Rapid) – Braun (Rapid), Miron („U” Cluj), Ninaj (Sepsi), Borza (Rapid) – Jair (Petrolul), Nistor („U” Cluj), Muhar (CFR Cluj) – Ștefănescu (Sepsi), Otele (CFR Cluj), Micovschi (UTA). Antrenor: Cristiano Bergodi (Rapid)








Articole de la JOHNNYBET



4 comentarii

  1. MICOVSCHI sare și peste cifre statistice E argintul viu al renașterii. Ca sa vezi un bihorean la curtea nobila a unui brand. E timpul de strâns valori SA ÎNCEPEM CU EL.!!

    19
    1
  2. Știu dar bruma de bani pe plus sa meargă în sfârșit la ceva ce merita. Nu poți la nesfârșit sa nu-ți plătești,, intretinerea” nu la bloc, ci la gazon. !!

    12
    1

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button