Dennis Man a marcat și în Cupa Italiei, Parma a produs surpriza la Lecce și o va înfrunta pe Fiorentina în optimi! + VIDEO

Parma a produs surpriza în 16-imile Cupei Italiei Frecciarossa, învingând-o pe Lecce (formație de Serie A) în deplasare, cu 4-2. Arădeanul Dennis Man a fost omul finalului de meci cu un „assist” și un gol.
În cel de-al patrulea minut de prelungire, fotbalistul arădean a pătruns pe dreapta, a pasat puternic în fața porții, de unde Pongracic și-a băgat mingea în propria poartă. Tot Man a dat lovitura de graţie trei minute mai târziu, transformând un penalty obținut de Bernabe și ducând-o pe Parma în optimile competiției, unde o va înfrunta pe Fiorentina.
Graţie golului marcat cu Lecce, Dennis Man a ajuns la 7 goluri marcate pentru Parma, în 10 partide bifate. Internaţionalul român şi-a mai trecut în cont şi trei pase decisive.
VIDEO cu meciul Lecce – Parma 2-4, din 16-imile Cupei României

