Baschet

Se încălzesc suporterii UTA-ei pentru sărbătoarea de vineri la finala mică a baschetbalistelor Aradului, cu Rapidul?





Baschetbalistele Aradului nu au timp să-și lingă rănile după ratarea finalei LNBF, în favoarea fetelor de la Sepsi SIC Sfântu Gheorghe, căci joi seara deja intră din nou pe parchet într-un meci important al finalului de sezon. O vor face în fața propriilor susținători, în Polivalenta din orașul nostru, în primul duel pentru medaliile de bronz, cu Rapidul. Chiar dacă nu are savoarea unei lupte pentru trofeu, un trofeu ce lipsește din vitrina clubului de pe Mureș de 12 ani, disputa cu giuleștencele ar trebui să atragă și prin prisma rivalității surorii mai mari de la fotbal cu gruparea de sub podul Grant.

UTA împlinește vineri 80 de ani, iar suporterii ei și-ar putea potrivi glasurile cu o seară înainte, pe 17 aprilie, începând cu ora 18,30. Iar Andreea Mititelu lansează apelul pentru publicul arădean. „O să fie meciuri foarte tari, echipa Rapidului s-a întărit foarte mult, au fete foarte experimentate. Ne dorim foarte mult să luăm locul 3 și cu siguranță o să încercăm să jucăm unite, ca o echipă și avem nevoie de susținerea voastră. Vă rugăm să veniți la meci în număr cât mai mare, fiindcă sunteți alături de noi mereu și vă mulțumim din toată inima noastră și vă așteptăm la meci! Eu cred că am putea face diferența la coșurile de 3 puncte, dar și jocul de sub panou, ca întotdeauna”, spune extrema FCC UAV Arad.

Intrarea la meciul de joi se face, precum în restul sezonului, pe bază de bilete. Iar acestea vor fi disponibile accesând linkul: https://www.blt.ro/selectie-locuri.html?evId=11544. Dar, tichetele se vor vinde și la sală, înaintea partidei, însă doar cu plata cash.

Este posibil ca partia de peste două zile să fie ultima din acest sezon pe teren propriu pentru fetele de la FCC UAV Arad. Finala pentru bronz a LNBF se dispută după sistemul cel mai bun din trei meciuri, cu primul joc la Arad, pe 17 aprilie, apoi la București în 22 aprilie și doar dacă va mai fi nevoie „decisivul” va avea loc din nou pe Mureș, în 25 aprilie.











Articole de la JOHNNYBET



Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button