Care sunt planurile lui Mihalcea pentru Stolnik și Odada?

După remiza internă cu Csikszereda, UTA a ajuns la șase partide la rând fără victorie în SuperLigă și înainte de a doua mini pauză a toamnei, va juca la Botoșani, echipă ce are șanse de a termina pe podium și etapa cu numărul 11. Iar pentru deplasarea din nordul Moldovei, arădenii vor avea mari probleme de lot, în special pe faza ofensivă. Coman este suspendat, Abdallah, accidentat, iar Tzionis va trebui să plece, se pare, la echipa națională a Ciprului încă de duminică, iar meciul de la Botoșani e luni.
Iar transferurile efectuate în această săptămână sunt cu profil defensiv, Marko Stolnik și Richard Odada, jucători pe care – oricum – Adrian Mihalcea îi va lua în calcule după pauza destinată naționalelor. „Nu cunosc exact starea lor fizică, cu toate că Stolnik a venit de 3 zile și a dat un test. Cu Celălalt jucător doar azi am avut contact, vom vedea săptămâna viitoare. Eu sper să pot conta pe ei cât mai curând, poate după această întrerupere pentru echipele naționale, să revină în oarecare formă. Avem nevoie că pot să vină și suspendările, o să vină și accidentările, de altfel au și venit. Din câte știu, Abdallah peste două săptămâni începe alergările. Nu știu cât durează această recuperare în plus, dar ținând cont că el începe să alerge…”, a spus antrenorul UTA-ei.
Acesta a recunoscut că a insistat pentru transferul kenyanului Odada, pentru că avea nevoie de un „închizător” pur, lângă Hrezdac. „Pe Odada l-am luat ca și mijlocaș central. El e puțin mai defensiv decât ceilalți, dar poate să joace în doi fără nici un fel de problemă”, a precizat Mihalcea.






Tare sant curios sa văd și eu criteriile după care alegeți voi jucătorii ! Pînă acum văd ca tot o dați în bară cu aducerea lor mai sant excepții de ex Omondi dar și pe ăla nu ați fost în stare să-l păstrați ci din contră i-ați umplut buzunarele celor de la CFR Cluj .
Ala ii Otele, esti pe langa.
Cu concepția aceasta de joc, eu zic că dacă luați numai 3 la Botoșani să fiți mulțumiți…..
Mă zici că suntem blestemați, nici un antrenor nu are destulă coloană vertebrala să joace în presing și agresivitate, la victorie… Până când vă tot faceți că jucați fotbal…. Vrem să vedem dăruire, dorință de a câștiga, chiar dacă pierdeți, barem vedem că aveți curaj…. Vai și amar…
Lotul e mai nou ca la o promovata. Toți dorim o alta exprimare. Supărarea ar fi ca în câteva ediții ar trebui sa avem o ținută. Cine e de vina ca au fost multe schimbări de antrenori ? Dacă se așează o gândire și niște jucători anul doi, trei se poate cere socoteala. Ma așteptăm ca Mihalcea sa fi venit cu Afalna nu cu stoper. Nici antrenorul nu e aclimatizat total. E conștient de scăderi. Printre noi sunt mulți care critica, dar cu mila. Cei mai vehemenți, stați liniștiți. Sunt suporteri de rezultat. S-au încercat soluții,, kamicadze” cu rezultate dezastruoase în plan financiar. Nu e nimeni mulțumit, dar nici nu pune mana pe topor.!!
După părerea mea, dacă nu câștigăm la Botoșani ne luam adio la speranțele de play-off, iarăși va fi obiectivul evitarea retrogradării.Nu înțelegem de ce nu aducem măcar 1-2 jucatori ofensivi, nu avem rezerve la trioul din spatele vârfului si-n afara de Tzionis ceilalți doi nu mai arata nimic
Baza au fost au fost un Roman, Durmen, Popescu, Pospelov, Costache, Coman, Hrezdac. Toți ori obosiți ori ieșiți din forma. Mai rezista un Tzutzu, Alomerovici și Tzionis.Raport catrstofal. Ia uitați la OTELUL cum joaca!! Se încearcă timid cu un mijlocaș defensiv și ala în locul lui Mino Sota. Trist dar asta e.
Mihalcea este depasit,sincer,am impresia…Te bazezi pe Alin Roman care pare in vacanta,un stadion intreg urla sa-l schimbi pe Coman pt ca va lua rosu si il ia,pentru ca tu,ca antrenor,esti orb,inconstient…Atunci,ori esti prost,ori esti taran prost,rau intentionat.
Tu,Mihalcea,le imprimi joc,tactica,psihic si tu nu te arunci peste Csikszereda din prima secunda,sa le dai multe???
Tu,Mihalcea le impui frica de a nu gresi,de a nu-si asuma,sa joace simplu,adica???
Cu echipele astea joci forcing,nu cu inchizatori…Ce sa inchizi???Pe cine???
Conducerea nu are voie sa tolereze ideile lui Mihalcea,ai pierdut puncte foarte importante,te bagam in sedinta,urgent.
Jucatori ai,cu ei ai zis ca defilezi dar ce faci Mister?Greii tai nu mai joaca absolut nimic…Nici banca de incredere nu ai….Crizele de isterie de pe margine,nu tin loc de puncte…Pai????
Iliev????Sa fim seriosi….Jumatate din mingi,le bubuie in fata, gata pierdute…Unde este constructia de jos,calma???
ai baut, asa-i? :)))))))))))
Frustrare si delir. Astea sunt coordonatele lui. Au fost oameni care au incercat sa le deschida ochii unora de pe aici, gen suporterutabuc si altii. Pierdere de vreme!
Doamne de unde a-ti aparut toti cunoscatori astia ( ma minunez cata prostie pe uni). Cu un lot reconstruit (si cu bani de la nimeni) ar trebui sa fim mai mult decat recunoscatori pentru pozitia in clasament si punctele acumulate pana acum. Vedeti echipe cu bugete (nu ca noi rupti in cur) cu loturi evaluate la multe milioane care sunt unde sunt (in mamaliga1) , iar voi va vreti deja campioni cu minim 100 de pucnte avans fata de locul 2… suporteri de carton nu am ce zice.
Toți se întăresc Kevin Luckassen a semnat cu Piteștiul, Jayson Papeau cu Slobozia, UTA e pe nicăieri tot cu interdicție de la FIFA nici Stolnik și Odada nu sunt înregistrați.
Rugati-va că Mailat sa facă gripă sau sa se accidenteze la încălzire înainte de meci, că altfel va fi jale și chin mare . La cum se mișcă apărarea la UTA s-ar putea sa începem meciul de la 3-0. că de obicei, doar că acum in deplasare.
Mare păcat că nu a pus UTA mana pe Mailat, mai ales că în vară era liber de contract.
Pe undeva criticile, chiar dacă prea agresive și pe alocuri nedrepte, sunt pertinente. DAR, cu ce să aduci jucători buni? Luckasen a mers la Argeș pe salar mai mare ca la noi! Singurul ”efort” s-a făcut pt Abdalah și se vede de ce!Datorii, concordat, interdictie la transferuri! Fiți liniști
Pe undeva criticile, chiar dacă prea agresive și pe alocuri nedrepte, sunt pertinente. DAR, cu ce să aduci jucători buni? Luckasen a mers la Argeș pe salar mai mare ca la noi! Singurul ”efort” s-a făcut pt Abdalah și se vede de ce!Datorii, concordat, interdictie la transferuri! Fiți liniștiți Meszar lucrează pt noi!
Intrebare! Oare nu s-a mentionat in mod gresit ODADA in loc de ONANA!? Sper că am dreptate!
Intrebare! Oare nu s-a mentionat in mod gresit ODADA in loc de ONANA!? Sper că am dreptate!